Lietuvoje

2020.09.17 16:11

Dėl draudimo Venckienei kandidatuoti į Seimą LVAT prašo Strasbūro teismo išvados

atnaujinta 16.52
LRT.lt2020.09.17 16:11

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) rinkimų byloje dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo neregistruoti politinės partijos „Drąsos kelias“ keliamos kandidatės į Seimo narius Neringos Venckienės teisėtumo ir pagrįstumo, nutarė stabdyti administracinę bylą ir kreiptis į Europos Žmogaus Teisių Teismą (toliau – EŽTT) su prašymu pateikti konsultacinę išvadą.

Tokio pobūdžio kreipimasis į Europos Žmogaus Teisių Teismą priimtas pirmą kartą Lietuvos teismų istorijoje, ketvirtadienį pranešė LVAT.

LVAT prašo išaiškinti, ar Lietuva nepažeidžia Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos, įstatymais drausdama per apkaltą pašalintam asmeniui dalyvauti Seimo rinkimuose, taip pat kokiais kriterijais įvertinti, ar šis draudimas yra proporcingas.

Teisėjų kolegija teigia, kad konvencijos išaiškinimas N. Venckienės situacijai gali suteikti daugiau teisinio tikrumo.

Nagrinėjama administracinė byla yra sustabdoma iki bus gauta Europos Žmogaus Teisių Teismo konsultacinė išvada.

Strasbūro teismas Rolando Pakso byloje 2011 metais nusprendė, kad per apkaltą iš pareigų pašalintam asmeniui draudimas iki gyvos galvos dalyvauti rinkimuose yra neproporcingas.

2014 metais Seimas panaikino „Drąsos kelio“ atstovės, buvusios teisėjos N. Venckienės mandatą. Konstitucinis Teismas konstatavo, kad N. Venckienė sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją daugiau kaip pusę metų nelankiusi parlamento posėdžių.

Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, jog per apkaltą pašalintas asmuo negali eiti pa

Populiariausi

Kauno gimtadienis

Lietuvoje

2020.10.21 10:20

Rekordinis COVID-19 skaičius: daugiausia atvejų Kauno apskrityje, stiprus signalas Telšiams, o trečdalio atvejų atsekti nepavyko židinys Blinstrubiškiuose tebeliepsnoja – 20 naujų susirgimų; atnaujinta 11.29

9
Šunys buvo aptikti miške paliktame autobusiuke

Lietuvoje

2020.10.21 13:04

Klaipėdos rajono miške – krovininis autobusiukas, jame rasti išsekę šunys šunys narvuose galėjo būti kelias paras; valstybiniai autobusiuko numeriai – ispaniški; atnaujinta 14.11

9