Lietuvoje

2020.09.17 15:19

Nelegalių veisyklų istorijos atgarsiai: Žemės ūkio ministerija dėl VMVT kreipėsi į STT

Mažeika apie VMVT vadovą: kai kurių abejonių kyla; atnaujinta 17.13
Lukas Blekaitis, Kornelija Mykolaitytė, ELTA, LRT.lt2020.09.17 15:19

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), prašydama įvertinti situaciją dėl galimos korupcijos Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT).

Dokumente, kurį gavo ELTA, ŽŪM nurodo, kad kreipiasi į STT atsižvelgdama į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, jog VMVT vadovybė ir darbuotojai, žinodami apie žiauraus elgesio su gyvūnais ir jų kankinimo veisyklose atvejus, galimai neinicijuodavo įstatyme numatytos gyvūnų perdavimo globėjui ir konfiskacijos procedūros, neužtikrino nelegalaus gyvūnų augintinių veisimo ir prekybos kontrolės, nekontroliavo nelegalaus gyvūnų augintinių įvežimo į Lietuvos teritoriją.

Ministerija prašo STT įvertinti situaciją dėl galimos korupcijos ir atlikti tyrimą dėl VMVT veiksmų, siekiant išsiaiškinti galimas nusikalstamas veikas.

VMVT direktorius Darius Remeika Eltai sakė, kad STT šiais metais jau atliko tyrimą dėl situacijos tarnyboje, o daugiau nei pusė STT rekomendacijų, anot D. Remeikos, jau yra įgyvendinta.

„Toks tyrimas jau buvo atliktas šių metų pradžioje, pateiktos rekomendacijos, kaip tobulinti įvairias procedūras, kontrolės mechanizmus. Mes dirbome su STT, reaguodami į jų pastabas, turbūt daugiau negu pusė rekomendacijų įgyvendinta, jau yra padaryti darbai, o kiti yra daromi. Tas darbas yra padarytas, tai aš nežinau, ką čia dar tirti. Jeigu tirs, tai prašome“, – Eltai sakė D. Remeika.

Pasak D. Remeikos, šiame tyrime STT nustatė tobulintinų dalykų procedūrose, tačiau ne korupcijos faktų.

„Buvo audituotas kailinių žvėrelių sektorius ir plačiau gyvūnų gerovė, įskaitant veisėjus. Yra pastebėjimų, bet korupcijos faktų tikrai nenustatyta, tačiau nustatyta tobulintinų dalykų procedūrose. Aišku, svarbu procedūras padaryti taip, kad žmogui nebūtų nuokrypio galimybės. Ta linkme dirbame“, – sakė VMVT vadovas.

ŽŪM taip pat yra sudariusi komisiją įvertinti VMVT veiklą, procedūras ir procesus tiriant pranešimus, skundus, vykdant patikrinimus gyvūnų gerovės klausimais.

LRT.lt gavo STT atsakymą, kuriame teigė, kad tarnyba kreipimąsą gavo rugsėjo 17 d. Žemės ūkio ministerijos. STT teigimu, jis bus vertinamas.

K. Mažeika apie VMVT vadovą: kai kurių abejonių kyla

Atostogaujantį žemės ūkio ministrą Andrių Palionį pavaduojantis aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako, kad į Specialiųjų tyrimų tarnybą dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nuspręsta kreiptis norint patikrinti viešojoje erdvėje pasirodžiusius nuogąstavimus.

„Per pastarąsias dvi savaites matėme daugybę atvejų viešojoje erdvėje, jeigu neklystu 15 savivaldybių, daugyklų. Tai tikrai didelis mastas. Viešojoje erdvėje pasirodė informacijos dėl veterinarijos gydytojų, inspektorių, kai kurių žmonių galimo aplaidumo, iki aukščiausių vadovų. Faktai turi būti patikrinti ir išsklaidytos bet kokios abejonės, nes tai yra institucija, tiesiogiai atsakinga už gyvūnų gerovę. Jie turi pirmiausia patys būti maksimaliai skaidrūs ir tik tada imtis spręsti problemas, kurios susijusios su jų kontroliuojamomis įstaigomis, tomis pačiomis daugyklomis, veterinarijos klinikomis ir panašiai“, – Eltai sakė K. Mažeika.

STT šių metų gegužę paskelbtoje ataskaitoje atkreipė dėmesį į, pasak tarnybos, neefektyvų patraukimo atsakomybėn už gyvūnų gerovės reikalavimų pažeidimus mechanizmą. K. Mažeikos teigimu, iki šiol VMVT išsakyti pažadai nebuvo įgyvendinti.

„Ir tada buvo tam tikrų pažadų, kad atsiras gyvūnų gerovės etatai, specialistai, pradžioje buvo kalbama apie keturis, vėliau regionuose po vieną. Bet ką matome šiandien – to padaryta nebuvo. Turės vadovybė tikrai pagrįsti, kodėl tai nebuvo padaryta ir atsakyti į klausimus, kurie buvo iškelti“, – sakė ministras.

K. Mažeika taip pat pridūrė, kad abejonių dėl VMVT vadovo D. Remeikos jam kyla.

„Man kai kurių abejonių kyla, bet po kreipimosi į institucijas turbūt bus išsklaidytos abejonės ir kolegai ministrui (Andriui Palioniui – ELTA) taip pat bus lengviau vertinti vadovo darbą“, – Eltai sakė jis.

Populiariausi

Kauno gimtadienis

Lietuvoje

2020.10.21 10:20

Rekordinis COVID-19 skaičius: daugiausia atvejų Kauno apskrityje, stiprus signalas Telšiams, o trečdalio atvejų atsekti nepavyko židinys Blinstrubiškiuose tebeliepsnoja – 20 naujų susirgimų; atnaujinta 11.29

9
Šunys buvo aptikti miške paliktame autobusiuke

Lietuvoje

2020.10.21 13:04

Klaipėdos rajono miške – krovininis autobusiukas, jame rasti išsekę šunys šunys narvuose galėjo būti kelias paras; valstybiniai autobusiuko numeriai – ispaniški; atnaujinta 14.11

9