Lietuvoje

2020.09.17 13:43

Radviliškio ligoninėje nustatyti dar 23 koronaviruso atvejai, į ją nauji pacientai patekti nebegali

iš viso serga 23 pacientai ir 8 darbuotojai; atnaujinta 15:20
LRT.lt, Augustas Stankevičius, BNS2020.09.17 13:43

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad ką tik gauta informacija apie Radviliškio ligoninėje nustatytus dar 23 teigiamus koronaviruso (COVID-19) atvejus. Pirminiais duomenimis, šioje įstaigoje jau nustatytas 31 susirgimas. Anot ligoninės vadovo, slaugos skyriuje gydomi žmonės izoliuotim, labiausiai bijoma, kad infekcija neišplistų į kitus skyrius.

„Ką tik gauta informacija apie Radviliškio ligoninėje nustatytus dar 23 teigiamus koronaviruso atvejus. Iš jų 22 yra pacientai bei vienas darbuotojas“, – BNS sakė NVSC atstovė Justina Petravičienė.

Jos teigimu, užsikrėtę pacientai izoliuojami ligoninėje, visi jie – iš Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus.

Darbuotoja, kuriai patvirtintas susirgimas – iš Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus.

Iš viso ligoninėje COVID-19 liga nustatyta 31 asmeniui: 23 Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientams bei aštuoniems darbuotojams. Izoliacijoje šiuo metu yra 37 ligoninės darbuotojai.

„Pacientai izoliuoti ligoninėje, bus priimami sprendimai, kaip toliau elgtis. Tikrai nebus priimami nauji pacientai į šį skyrių“, – teigė J. Petravičienė.

Anot jos, šiuo metu židiniu tapusioje Radviliškio ligoninėje dirba NVSC specialistai.

Kaip BNS sakė gydymo įstaigos direktorius Vaidas Smalinskas, Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje iš viso gydomi 45 pacientai, pusei jų liga nepatvirtinta.

„Dar sprendžiama, ar juos izoliuoti čia, ar vežti į kitą ligoninę“, – komentavo jis.

Pasak jo, labiausiai bijoma, kad infekcija neišplistų į kitus skyrius. Todėl jau nuo trečiadienio į ligoninę nauji pacientai patekti nebegali.

„Jeigu infekcija išplito į kitus skyrius, tai kiekvienas skyrius, nors yra vienas nuo kito izoliuotas, pamainos yra izoliuotos, bet vis tiek tam tikri būna kontaktai“, – LRT TELEVIZIJAI sakė V. Smalinskas.

Pasak Radviliškio rajono savivaldybės mero Antano Čepononio, savivaldybė dar ketvirtadienį renkasi į Ekstremalių situacijų komisijos posėdį, kuriame aptars susidariusią situaciją mieste.

„Siūlysiu priimti sprendimą riboti visus renginius. (...) Per pacientus virusas plinta, tai, neduok Dieve, mes leidę rinktis į įvairius renginius sudarysim sąlygas tam virusui dar labiau plisti, todėl siūlau apriboti“, – kalbėjo meras.

Jo teigimu, taip pat bus aptariama ir daugiau galimų infekcijos valdymo priemonių, tačiau apie priimtus sprendimus plačiau komentuoti žadama tik po posėdžio.

NVSC epidemiologė Daiva Razmuvienė neatmeta, kad šioje gydymo įstaigoje bus ir daugiau užsikrėtimų.

„Gali būti, kad ir daugiau jų (užsikrėtimų – LRT.lt) bus, nes puikiai suprantame, kad slaugos ligoninė yra padidintos rizikos vieta. Tie atvejai, iki šiol per visą mėnesį buvo registruota tik apie 15 sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų, kuriems buvo teigiami atvejai, patvirtinti įvairiose gydymo įstaigose, ne vienoje. Nebuvo protrūkio. Čia yra pirmas toks, Radviliškio rajone, kur jau yra registruojama daugiau atvejų toje pačioje ligoninėje.

Bet priemonės jau yra skirtos, izoliacija suteikta, ėminiai imami. Tie visi židiniai yra kontroliuojami. Tas kas priklauso pagal teisės aktus, tos priemonės yra vykdomos. Ir tik tai reikėtų, kad visi žmonės, kuriems yra skirta izoliacija arba gydymas paskirtas namie, kad jie tą atsakomybę stipriau pajaustų ir nepradėtų tokios veiklos, kuri negalima šiuo atveju“, – LRT TELEVIZIJAI sakė NVSC epidemiologė D. Razmuvienė.

Populiariausi

Kauno gimtadienis

Lietuvoje

2020.10.21 10:20

Rekordinis COVID-19 skaičius: daugiausia atvejų Kauno apskrityje, stiprus signalas Telšiams, o trečdalio atvejų atsekti nepavyko židinys Blinstrubiškiuose tebeliepsnoja – 20 naujų susirgimų; atnaujinta 11.29

9
Šunys buvo aptikti miške paliktame autobusiuke

Lietuvoje

2020.10.21 13:04

Klaipėdos rajono miške – krovininis autobusiukas, jame rasti išsekę šunys šunys narvuose galėjo būti kelias paras; valstybiniai autobusiuko numeriai – ispaniški; atnaujinta 14.11

9