Lietuvoje

2020.09.17 18:01

Rugsėjis dar džiugins labiau vasariškais orais, tačiau pirmieji šalnų ženklai pasirodys jau savaitgalį

LRT RADIJAS, LRT TELEVIZIJA, LRT.lt2020.09.17 18:01

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė prognozuoja, kad ruduo dar užsilaikys vasariškų orų pusėje, mat savaitės eigoje išvysime laipsnišką šiltėjimą, nors kiekviena diena turės savų pasiūlymų – nuo stipresnio vėjo, lengvo lietaus iki pirmosios šalnos.

Specialistė LRT RADIJUI sako, kad net ir kitos savaitės pabaiga žada būti šilta, todėl verta išnaudoti likusį šiltąjį metų laiką naudingai lauke. Pasak jos, trečiadienį buvo sumuštas rugsėjo 16-osios maksimalios oro temperatūros rekordas. Termometro stulpeliai daugelyje vietovių vakar kilo net iki 27 laipsnių, o Varėnoje fiksuota 27,2 laipsnių šiluma.

Jau tapo įprasta, kad metai iš metų rudenys darosi vis šiltesni ir sausesni. Anot I. Marcinonienės, ne išimtis bus ir šis ruduo. Pats drėgniausias ruduo buvo 2017-aisiais, prisimena sinoptikė. „Tuomet pagal kritulių kiekį įprastinė norma buvo viršyta net du kartus, – sako ji. – O štai 2005 metais ruduo buvo ypatingai sausas – kritulių iškrito net 3 kartus mažiau, nei įprastai.“

Nederėtų automobilių statyti po medžiais, reiktų nepamiršti iš balkonų susirinkti įvairius daiktus, o statybininkams tinkamai prižiūrėti statybų aukšteles.

Sinoptikė įspėja, kad ketvirtadienį rytiniuose ir šiauriniuose vėjas įsismarkauti gali net iki 20-23 m/s. Reiktų į tai atsižvelgti ne tik statybininkams, tačiau ir kitiems gyventojams. Nederėtų automobilių statyti po medžiais, reiktų nepamiršti iš balkonų susirinkti įvairius daiktus, o statybininkams tinkamai prižiūrėti statybų aukšteles“, – įspėja LHMT vyriausioji specialistė.

Artimiausią naktį oras atvės iki 7-12 laipsnių. Tik prie jūros bus kiek šilčiau. Palynos šiauriniuose ir šiaurės vakariniuose šalies rajonuose. Vėjas rims, tačiau kai kur išliks gan stiprus ir sieks 15-20 m/s greitį.

Dirvos paviršiuje galimos pirmosios šalnos, tad soduose ir daržuose gali nušalti žydinčios gėlės.

Penktadienį dangus bus daugiau saulėtas, nei kad ketvirtadienį. Numatoma ramesnė, ne tokia vėjuota diena. Oro temperatūra numatoma kiek šiltesnė – iki 18 laipsnių. Orai palaipsniui šils ir šeštadienį bei sekmadienį, tačiau naktys jau bus šaltos. „Iš šiaurės ateina skaidresnis ir ramesnis oras, tad rytais nepamirškime šiltesnių rūbų, ypač šeštadienio ir sekmadienio rytais, – įspėja sinoptikė. – Dirvos paviršiuje galimos pirmosios šalnos, tad soduose ir daržuose gali nušalti žydinčios gėlės.“

Vis tik apie sniegą kalbėti dar anksti, tikina pašnekovė. Anot jos, sniego artimiausiomis savaitėmis dar tikrai nesulauksime.

Bent iki kitos savaitės vidurio tikrai džiaugsimės šiltais orais.

Sekmadienio dieną pietiniuose šalies rajonuose oro temperatūra jau kils iki 20 laipsnių. Sinoptikė sako turinti gerų žinių ir kitai savaitei – bent iki kitos savaitės vidurio tikrai džiaugsimės šiltais orais.

„Šalnos pasitrauks. Naktimis bus 7-13 laipsnių šilumos. O dienomis oras šils jau iki 23 laipsnių“, – vėl grįšiančią šilumą prognozuoja LHMT vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė.

Orų prognozę su sinoptike I. Marcinoniene stebėkite ir vaizdo įraše.

Rugsėjis dar džiugins labiau vasariškais orais, tačiau pirmieji šalnų ženklai pasirodys jau savaitgalį

Parengė Vismantas Žuklevičius.

Populiariausi