Lietuvoje

2015.12.23 17:47

Socialdemokratai dėl R. Šadžiaus paskyrimo inicijuoja neeilinę sesiją

BNS 2015.12.23 17:47

Seimo pirmininkei „darbietei“ Loretai Graužinienei paskutinę Seimo sesijos dieną blokavus projektą dėl finansų ministro socialdemokrato Rimanto Šadžiaus skyrimo į Europos Audito rūmus, socialdemokratai inicijuoja neeilinę sesiją.

„Surinkome parašus ir tikriausiai apsispręsime teikti, neeilinę sesiją siūloma šaukti po Sausio 13-osios minėjimo“, – BNS sakė Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė.

Pasak jos, į darbotvarkę įtrauktas ne tik R.Šadžiaus kandidatūros klausimas, bet ir kai kurie mokestiniai projektai, socialinio modelio nėra.

Neeilinė sesija šaukiama ne mažiau kaip trečdalio, t. y. 47 parlamentarų raštišku reikalavimu, joje svarstomi tik iniciatorių pasiūlyti klausimai.

Seimo pirmininkė trečiadienį neleido balsuoti, kad į paskutinio rudens sesijos parlamento posėdžio darbotvarkę būtų įtrauktas Vyriausybės teikimas dėl finansų ministro skyrimo į Europos Audito rūmus. L.Graužinienė pareiškė, kad Vyriausybės teikimas neatitinka Seimo statuto reikalavimų, tai yra neišlaikytas 24 valandų terminas nuo projekto registravimo.

Vyriausybės nutarimas dėl siūlymo skirti R.Šadžių Europos Audito Rūmų nariu priimtas trečiadienio rytą.