Naujienų srautas

Lietuvoje2013.02.21 12:53

Ministras D. Pavalkis: yra abejonių, ar lietuvių kalbos egzaminas tautinėms mažumoms nebus per lengvas

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pasirašė įsakymą, kuriuo tautinių mažumų moksleiviams palengvinamas lietuvių kalbos egzaminas. Nors ministras ne kartą sakė, kad įsakymas galios metus, pačiame dokumente apie tai neužsimenama.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pasirašė įsakymą, kuriuo tautinių mažumų moksleiviams palengvinamas lietuvių kalbos egzaminas. Nors ministras ne kartą sakė, kad įsakymas galios metus, pačiame dokumente apie tai neužsimenama.

„Nemanau, kad įsakymas galios ilgiau nei metus. Mane užtikrino, kad datos rašyti nereikia, nes kasmet tvarka turi būti peržiūrima ir rengiamas naujas įsakymas. Jeigu man melavo žmonės, tai ir aš esu apgautas“, – 15min.lt sakė ministras.

D. Pavalkis pridūrė, kad yra abejonių, ar tautinėms mažumoms lietuvių kalbos valstybinis egzaminas nebus pernelyg lengvas. „Kad tas pašvelninimas tik nebūtų per didelis“, – sakė jis.

Ministerija pranešė, kad šiemet tiek lietuviškų, tiek tautinių mažumų mokyklų abiturientai rašydami samprotavimo arba literatūrinį rašinį galės rinktis iš 7 nurodytų autorių.

Tautinių mažumų mokyklų abiturientams privalomas žodžių skaičius lietuvių kalbos valstybinio brandos egzamino rašinyje bus ne mažiau kaip 400 žodžių, mokykliniame – ne mažiau kaip 250 žodžių.

Anksčiau numatytos skirtingos vertinimo normos raštingumo ir kalbinės raiškos aspektais nekeičiamos, vertinant tautinių mažumų mokyklų abiturientų darbus bus taikoma žemesnė kartelė.

Pasak ministerijos pranešimo, iki 2011 metų lietuvių kalbos mokymui skirtų pamokų skaičius lietuvių ir tautinių mažumų mokyklose skyrėsi – pastarosiose jis buvo mažesnis.

Nors įsakyme jo galiojimo data nenustatyta, ministerija aiškina, kad lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino pakeitimai galios šiais mokslo metais. Įvertinus egzamino rezultatus, bus sprendžiama dėl atitinkamų palengvinimų ir žemesnių vertinimo normų taikymo kitais metais.

Pakeitimai padaryti reikalaujant valdančiajai daugumai priklausančiai Lietuvos lenkų rinkimų akcijai. Partijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis 15min.lt anksčiau yra sakęs, kad su koalicijos partneriais pradžioje buvo sutarta, kad palengvinimai galios 8 metus, tačiau vėliau imta kalbėti apie pusmetį. Tai papiktino lenkus, jie net gi pagrasino pasitraukti iš koalicijos. Galiausiai sutarta, kad šiemet tautinių mažumų moksleiviai laikys lengvesnį egzaminą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi