Lietuvoje

2015.12.22 16:51

Paskirti trys nauji Apeliacinio teismo teisėjai

BNS2015.12.22 16:51

Seimas antradienį prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlymu paskyrė tris naujus Apeliacinio teismo teisėjus – Algimantą Valantiną, Antaną Rudzinską ir Godą Ambrasaitę-Balynienę.

Už buvusio generalinio prokuroro, šiuo metu Vilniaus apygardos teisme dirbančio Algimanto Valantino kandidatūrą per slaptą balsavimą buvo 111 Seimo narių, prieš – 11, susilaikė 7 parlamentarai.

Už Vilniaus apygardos teismo teisėjo Antano Rudzinsko kandidatūrą balsavo 114 Seimo narių, 6 buvo prieš ir 10 susilaikė. Už tame pačiame teisme dirbančios Godos Ambrasaitės-Balynienės kandidatūrą buvo 114, 5 – prieš, susilaikė 9 parlamentarai.

Apeliacinio teismo teisėjus skiria prezidentas Seimo pritarimu. Prezidentė kandidatus pasirinko patarus Teisėjų tarybai. Pretendentų į teisėjus atrankos komisija, atsižvelgdama tiek į teisinio darbo kokybės rodiklius, tiek į asmenines savybes, iš 20 atrankoje dalyvavusių kandidatų šiuos tris teisėjus vienbalsiai įvertino kaip tinkamiausius eiti Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų pareigas.

Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriuje dirbantys teisėjai G.Ambrasaitė-Balynienė ir A.Rudzinskas yra teisės mokslininkai, besispecializuojantys civilinės teisės ir civilinio proceso srityje. Į Vilniaus apygardos teismo teisėjo pareigas G.Ambrasaitė-Balynienė paskirta 2008 metais, A.Rudzinskas – 2007 metais.

A.Valantinas turi 30-ies metų teisinio darbo patirtį, iš jų 16 metų yra dirbęs teisėju. Šiuo metu jis yra Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas. Generalinei prokuratūrai A.Valantinas  vadovavo 2005 – 2010 metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.