Lietuvoje

2020.09.16 21:45

Mokyklos vadovė dėl COVID-19 plitimo rizikos: supraskim, gyvenimas tęsiasi ir už ugdymo įstaigos sienų

Kristina Jackūnaitė, Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.09.16 21:45

Visuomenės sveikatos centras surengė nuotolinę konsultaciją – kaip apsisaugoti nuo koronaviruso plitimo mokyklose bei darželiuose ir ką daryti tam nutikus. Specialistai sako, kad bijoti nereikia, bet atsakingai elgtis turi ir mokyklos, ir tėvai, ir patys vaikai. Beje, Vyriausybė pritarė siūlymui mokėti ligos išmokas tėvams, kurių vaikams – darželinukams ir pradinukams – privalu izoliuotis. 

Koronavirusas fiksuotas daugiau kaip 30-yje ugdymo įstaigų, užsikrėtė arti 40-ies mokyklas ar darželius lankančių vaikų. Daugelyje įstaigų šią infekciją nepilnamečiai atsinešė iš šeimų, atostogų, tačiau viena Vilniaus progimnazija pati tapo infekcijos plitimo židiniu, nes, pasak epidemiologų, ten moksleiviai nebuvo išlaikyti vienos klasės burbule. Ir tai, pasak jų, pamoka kitoms mokykloms.

Specialistai aiškina, kaip nuo COVID-19 apsisaugoti mokyklose ir ką daryti virusui paplitus

„Klasės buvo sujungtos tam tikrų pamokų metu. Matyt nepagalvota, iš tikrųjų nėra taip blogai, infekcija šiuo metu yra lokalizuota, židinys dviejose klasėse, tačiau tai pamoka, iš kurios reikia pasimokyti. Laimei, kad vaikai serga lengvai ir infekcija toliau neišplis“, – sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Rolanda Lingienė.

Taip pat skaitykite

Didelės Šiaulių Gegužių progimnazijos vadovė Silvija Baranauskienė pažymi, kad mokykloje saugumo priemonių, be abejo, imamasi, tačiau sunku pabėgti nuo pavojų už ugdymo įstaigos ribų.

„Kad visiškai nesusitiktų vaikai iš skirtingų klasių, tai yra, na, sunkiai įgyvendinimas dalykas, apskritai mokykloje mes tai įgyvendinti galime, bet supraskim, kad gyvenimas tęsiasi ir už mokyklos sienų“, – teigia Šiaulių Gegužių progimnazijos vadovė.

Epidemiologams taip pat kelia susirūpinimą popamokinis ugdymas.

„Vilniuje jau esame izoliavę visus vaikus, dalyvavusius ledo ritulio treniruotėje, taip pat dainavimo pamokose, taip pat šokių būrelyje, tai dėl ko tai kelia susirūpinimą, nes į tokią popamokinę veiklą vaikai ateina iš įvairių ugdymo įstaigų, reiškia išeina iš „burbulo“, – sako R. Lingienė.

Nuotolinėje konferencijoje konsultacijoje mokykloms šeimos gydytojas Valerijus Morozovas sako, kad nė vienas vaikas Lietuvoje koronavirusu nesirgo sunkiai, tačiau ragina ir tėvus elgtis atsakingai.

„Dažniausiai vaikams tai yra besimptomė arba lengva sloga, taip ir dėl to pergyventi labai nereikia. Pergyventi nėra ko, jeigu visi elgiasi taip, kaip turi elgtis, jeigu eina į mokyklą ir darželius sveiki, jei neveda ligotų vaikų, jeigu vaikai yra išmokyti minimalių apsaugos priemonių, jeigu teisingai jas naudoja, tada viskas yra gerai ir bijoti čia nėra ko“, – sako V. Morozovas.

Beje, Vyriausybė pritarė siūlymui mokėti ligos išmokas tėvams, dėl privalomos izoliacijos namie prižiūrintiems darželinukus ir pradinukus iki aštuonių metų, taip pat vaikus su negalia iki 21 metų, kai jie mokosi pagal bendrojo ar specialiojo ugdymo programą. Šiuo metu ligos išmokos tėvams mokamos, tik kai vaikas serga ar yra apsikrėtęs. Galutinį sprendimą priims Seimas.

Populiariausi

Rolanda Lingienė

Lietuvoje

2020.09.24 14:00

Lingienė apie situaciją kai kuriuose rajonuose: galima kalbėti apie antrą COVID-19 bangą COVID-19 paveikė jau 77 ugdymo įstaigas; atnaujinta 14.50

COVID-19 mobilus punktas Radviliškyje, koronavirusas

Lietuvoje

2020.09.24 18:49

Prasčiausią COVID-19 situaciją fiksuojantys Raseiniai – kryžkelėje: meras prakalbo apie lokalaus karantino galimybę neatmetama galimybė jau rytoj kreiptis į Vyriausybę dėl karantino skelbimo; atnaujinta 19.42

15
Policijos kontrolė

Lietuvoje

2020.09.24 08:40

Kraupi nelaimė: Klaipėdoje bute rastas miręs kūdikis papildyta Vaiko teisių apsaugos tarnybos ir policijos komentarais