Lietuvoje

2020.09.16 18:31

Radviliškio ligoninėje nustatyti aštuoni užsikrėtimo koronavirusu atvejai

infekcija nustatyta 7 darbuotojams ir vienam pacientui, atnaujinta 19.28
Augustas Stankevičius, BNS2020.09.16 18:31

Radviliškio ligoninėje nustatyti aštuoni užsikrėtimo koronavirusu atvejai, trečiadienį BNS informavo gydymo įstaigos vadovas.

„Liga nustatyta septyniems darbuotojams ir vienam pacientui“, – teigė ligoninės direktorius Vaidas Smalinskas.

Anot jo, šeši užsikrėtusieji koronavirusu yra Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus darbuotojai, vienas – Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriaus.

Antradienį užsikrėtimas patvirtintas trims asmenims, trečiadienį – penkiems.

V. Smalinsko teigimu, pirmiausia liga nustatyta slaugos personalo specialistei ir pacientui, jie pajuto ligos simptomus.

„Šiuo metu tyrimai atliekami visiems ligoninės darbuotojams ir pacientams. (...) Labiausiai laukiam tyrimų atsakymų pacientų iš Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus, mums čia svarbiausia, nes jų rizika didžiausia“, – sakė jis.

Ligoninės direktorius teigė kol kas neturintis tikslių duomenų, kiek darbuotojų ir pacientų galėjo turėti aukštos rizikos sąlytį.

Kaip BNS informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), pirmieji du užsikrėtusieji buvo įtraukti į trečiadienį skelbiamą atvejų statistiką, tačiau nebuvo susieti – „informacija patikslinta vėliau“.

„Dar vieną atvejį, antradienį nustatytą Radviliškio ligoninės medikui, epidemiologai patvirtino trečiadienį ir jis bus įtrauktas į statistiką, kurią skelbsime ketvirtadienį. NVSC trečiadienį taip pat gavo penkis darbuotojams atliktų testų teigiamus rezultatus. Asmenys informuoti, tačiau epidemiologinė diagnostika vis dar vykdoma“, – teigė NVSC atstovė Justina Petravičienė.

„Visuomenės sveikatos specialistai šiandien baigti epidemiologinių tyrimų greičiausiai nebespės, todėl gali būti, kad atvejai nepateks į rytojaus statistiką. Jie bus įtraukti, kai bus visiškai baigti epidemiologiniai tyrimai“, – pridūrė ji.

NVSC duomenimis, Slaugos skyriuje sąlytį su užsikrėtusiais kolegomis galėjo turėti 30 darbuotojų ir apie 40 pacientų, Priėmimo skyriuje – penki darbuotojai.

Trečiadienio duomenimis, Lietuvoje iš viso patvirtinti 3442 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1216 asmenų, 2125 – pasveiko.

Nuo COVID-19 iš viso mirė 87 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 14 užsikrėtusiųjų.

Populiariausi

Rolanda Lingienė

Lietuvoje

2020.09.24 14:00

Lingienė apie situaciją kai kuriuose rajonuose: galima kalbėti apie antrą COVID-19 bangą COVID-19 paveikė jau 77 ugdymo įstaigas; atnaujinta 14.50

COVID-19 mobilus punktas Radviliškyje, koronavirusas

Lietuvoje

2020.09.24 18:49

Prasčiausią COVID-19 situaciją fiksuojantys Raseiniai – kryžkelėje: meras prakalbo apie lokalaus karantino galimybę neatmetama galimybė jau rytoj kreiptis į Vyriausybę dėl karantino skelbimo; atnaujinta 19.42

15
Policijos kontrolė

Lietuvoje

2020.09.24 08:40

Kraupi nelaimė: Klaipėdoje bute rastas miręs kūdikis papildyta Vaiko teisių apsaugos tarnybos ir policijos komentarais