Lietuvoje

2020.09.16 21:02

Byla dėl mokinių maitinimo: įmonė „Bruneros“ apskundė daugiau kaip pusę skelbtų konkursų, mokykloms – neramu

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.09.16 21:02

Teismui apskųsta daugiau kaip pusė Kauno ugdymo įstaigų skelbtų konkursų, kuriuose ieškota, kas maitins mokinius. Konkurse dalyvavusios ir jį apskundusios įstaigos „Bruneros“ atstovai teigia, kad pirkimų sąlygos yra palankios tik šiuo metu konkrečioje ugdymo įstaigoje maitinimo paslaugas teikiantiems subjektams. Kauno savivaldybė nesutinka su tokiais argumentais.

Kazio Griniaus progimnazija – viena iš tų, kurios maitinimo paslaugų konkursą sustabdė teismas – likus trims valandoms iki vokų atplėšimo. Progimnazijos vadovas sako, konkursą pirmą kartą organizavo patys, o ne savivaldybė – sulaukta septynių dalyvių.

„Neramu. Neaišku, kada mokiniai bus maitinami naujo tiekėjo, šiuo metu pratęsėme sutartį su tuo tiekėju, kuris maitino iki šiolei. Trim mėnesiams – rugsėjui, spaliui, lapkričiui – bet matau, kad turbūt teks pratęsti dar toliau, kadangi teismo ginčai, matyt, tęsis ilgiau, po to reiks skelbti naują konkursą ir tas užtruks“, – teigia K. Griniaus progimnazijos direktorius Stanislavas Šimanauskas.

Kauno savivaldybės duomenimis, šį rudenį baigėsi 38-ių ugdymo įstaigų valgyklų nuomos sutartys. Konkurse dalyvavusi viešoji įstaiga „Bruneros“ Kauno apygardos teismui jau apskundė daugiau kaip pusę skelbtų konkursų.

Teisme – byla dėl mokinių maitinimo: apskųsta daugiau nei pusė Kauno ugdymo įstaigų

„Turime ir pasirašytų sutarčių, kitų procedūros dar nesibaigė ir tikimės, kad sėkmingai bus užbaigtos, bet tose, kur vyksta teisminiai ginčai, laikinai išsprendėme situaciją, pasirašydami trumpalaikes nuomos sutartis, kad mokiniai gautų maitinimą“, – LRT TELEVIZIJAI sako Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

Viešoji įstaiga „Bruneros“ teigia, kad konkurso sąlygos gali būti parengtos neskaidriai, o vertinimo metodika esą yra subjektyvi.

„Tiekėjai nesivaržo dėl pasiūlymo kainos (pirkimuose – ji fiksuota), o tik dėl ekonominio naudingumo įvertinimo, kuris neapibrėžtas jokiais objektyviai įvertintinais kriterijais, net neaišku, kokiais atvejais tiekėjui turėtų būti suteiktas maksimalus įvertinimas, o kokiais – minimalus. Pirkimo sąlygos parengtos tokiu būdu, kad iš esmės tiekėjai varžosi tik dėl to, kas greičiau pateiks pasiūlymą. Šioje vietoje pranašumą ir įgyja dabartiniai paslaugų teikėjai, nes pirkimuose reikalinga pateikti progines valgyklų vizualizacijas, kurioms net fotonuotraukas pasidaryti „Bruneros“ dažnu atveju neturi galimybės, nes pirkimų paskelbimo metu vyksta patalpų remontai“, – teigia VšĮ „Bruneros“ teisininkas Irmantas Valužis.

Savivaldybės vadovai su verslininkų argumentais nesutinka.

„Tos dalys, kurias ginčija teisme, tai neatrodo esminės ir labai rimtos, dalis argumentų susiję su ieškovo samprotavimais ir argumentais, kurie, mūsų nuomone, yra visiškai nepagrįsti“, – sako E. Andriuškienė.

„Pavyzdžiui, vienas iš kriterijų, kuris netiko tiekėjui, tai buvo, kad tiekėjas įsipareigotų tam tikrą švietėjišką veiklą maisto gamyboje, maistų patiekalų pateikime atliktų, kad būtų tam tikroji ugdomoji veikla – juk čia yra mokykla, juk čia yra vaikai“, – pridūrė K. Griniaus progimnazijos direktorius S. Šimanauskas.

Teismui priėmus ieškinį, sprendimas tokiose bylose turi būti priimtas per 60 dienų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt