Naujienų srautas

Lietuvoje2015.12.22 16:17

Praėjusias dvi savaites NATO oro policijos naikintuvai 11 kartų lydėjo Rusijos orlaivius

ELTA 2015.12.22 16:17

Praėjusias dvi savaites – gruodžio 7–20 dienomis – Baltijos valstybių oro erdvėje budintys NATO oro policijos naikintuvai 11 kartų kilo palydėti netoli Baltijos valstybių skridusių Rusijos orlaivių.

Gruodžio 9 d. NATO naikintuvai atpažino ir palydėjo Rusijos Federacijos (RF) žvalgybinį orlaivį Il-20, skridusį tarptautine oro erdve virš Baltijos jūros. RF orlaivis skrido be skrydžio plano, su neįjungtu autoatsakikliu, ryšį su skrydžių valdymo centrais palaikė.

Gruodžio 11 d. NATO naikintuvai du kartus atpažino ir palydėjo RF žvalgybinį orlaivį Il-20, skridusį tarptautine oro erdve virš Baltijos jūros iš Kaliningrado srities į žemyninę RF dalį. Orlaivis skrido pagal planą, be autoatsakiklio, ryšį su skrydžio valdymo centrais palaikė.

Gruodžio 14 d. NATO naikintuvai identifikavo transporto lėktuvą An-26 (be autoatsakiklio, su skrydžio planu, su SVC ryšį palaikė) ir Il-20 (be autoatsakiklio, be skrydžio plano, su SVC ryšį palaikė).

Gruodžio 15 d. NATO naikintuvai tris kartus identifikavo RF naikintuvą Su-27 (abejais fiksuotais atvejais skrido be skrydžio plano, be atsakiklio, radijo ryšio nepalaikė), transporto orlaivį An-72 (su skrydžio planu, ryšį palaikė, įsijungęs atsakiklį), transporto lėktuvas An-26 (su skrydžio planu, ryšį palaikė, autoatsakiklio neįsijungęs), transporto orlaivis Tu-134 (su skrydžio planu, ryšį palaikė, įsijungęs atsakiklį.

Gruodžio 17 d. NATO orlaiviai atpažino ir palydėjo RF transporto orlaivį An-72, skridusį tarptautine oro erdve virš Baltijos jūros iš RF į Kaliningrado sritį. Orlaivis skrido su skrydžio planu, su įjungtu autoatsakikliu, ryšį su SVC palaikė. Orlaivis pažeidė Estijos oro erdvę.

Gruodžio 18 d. NATO orlaiviai atpažino ir palydėjo RF transporto orlaivį Il-76. Orlaivis skrido su skrydžio planu, su įjungtu autoatsakikliu, ryšį su SVC palaikė.

Gruodžio 19 d. NATO naikintuvai atpažino ir palydėjo tarptautine oro erdve virš Baltijos jūros skridusį RF žvalgybinį orlaivį Il-20. Orlaivis skrido be skrydžio plano, be įjungto radijo ryšio atsakiklio, ryšio su skrydžių valdymo centrais nepalaikė.

Gruodžio 20 d. NATO naikintuvai atpažino ir palydėjo RF transporto orlaivį An-124, skridusį tarptautine oro erdve virš Baltijos jūros, pakilusį iš RF žemyninės dalies ir skridusį į Kaliningrado sritį. An-124 skrido pagal planą, be įjungto radijo ryšio atsakiklio, ryšį su skrydžių valdymo centrais palaikė, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi