Lietuvoje

2015.12.22 15:55

Ministrė dėl D. Gineikaitės inicijuoja tarnybinį patikrinimą

BNS2015.12.22 15:55

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė teigia inicijuojanti tarnybinį patikrinimą dėl Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovės Daivos Gineikaitės, kuri, policijos duomenimis, savaitgalį vairuodama neblaivi sukėlė avariją.

„Daroma komisija pradėti tarnybinį patikrinimą, nes, manau, yra ne vien administraciniai pažeidimai, bet gali būti ir kitokie“, – žurnalistams Seime antradienį sakė ministrė.

Anot ministrės, D. Gineikaitė jai neigė buvusi neblaivi ir sakė pati neketinanti atsistatydinti.

Ministrė pridūrė, kad net ir atlikus tarnybinį patikrinimą, nepriklausomai nuo jo išvadų būtų laukiama teismo sprendimo. Kaip informavo Kauno apylinkės teismas, byla dėl NŽT vadovės sukelto autoįvykio teisme turėtų būti nagrinėjama sausio 20-ąją.

„Jeigu teisme laimėtų, tai reikėtų sumokėti pinigus ir dar baudą už tai - žinote, kokie yra įstatymai. Manau, vis tiek turime laukti sausio 20-osios, teismo, kad ir pradėsime tarnybinį patikrinimą“, - tikino ministrė.

Policija teigia, kad neblaivi D. Gineikaitė šeštadienį Kaune sukėlė avariją. Jai alkotesteriu nustatytas vidutinis girtumas – 1,66 promilės.

Kiek anksčiau antradienį sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė BNS patvirtino, kad po avarijos papildomas kraujo tyrimas girtumui nustatyti buvo atliktas Kauno klinikinėje ligoninėje, čia teisėsauga vėliau atliko dokumentų poėmius.

D. Gineikaitė šiuo metu yra apklausiama Specialiųjų tyrimų tarnyboje, kuri tiria įtarimus, kad po avarijos galėjo būti bandoma nuslėpti jos girtumą.

NŽT vadovė pirmadienį išėjo neapmokamų atostogų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.