Lietuvoje

2020.09.16 15:42

Skvernelis dėl vakcinų pirkimo laukia prezidento pozicijos, bet neatmeta galimybės klausimą perkelti „į kitą lygmenį“

atnaujinta 15.50
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2020.09.16 15:42

Trečiadienį išryškėjo politinė įtampa tarp Vyriausybės ir prezidentūros. Replikomis dėl siekio sušaukti Valstybės gynimo tarybą (VGT) ir joje aptarti vakcinos nuo COVID-19 įsigijimo klausimus apsikeitė premjero Sauliaus Skvernelio bei šalies vadovo Gitano Nausėdos patarėjai.

Vėliau savo poziciją išsakė pats Vyriausybės vadovas. Pasak S. Skvernelio, tenka apgailestauti, kad tokiu klausimu, kuris yra strateginis, VGT tampa tarsi nuošalyje, o Vyriausybės iškeltas klausimas – ignoruojamas.

Skvernelis dėl vakcinų pirkimo klausimo laukia prezidento pozicijos

„Turiu tokią teisę sušaukti neeilinį posėdį, atsakymo negavau, nenorėčiau, kad klausimas būtų paliktas be atsakymo. Tai yra formalus kreipimasis, turėtų būti ir formalus atsakymas. Gaila, kad taip pasielgta, prezidento patarėjas nesugebėjo net pateiktos medžiagos perskaityti, tai reiškia, kad tos informacijos negavo ir šalies prezidentas. Klausimas yra strateginis, kas priklauso VGT kompetencijai, nustatyti išėjimo iš krizės tam tikras gaires“, – stebėjosi premjeras.

Pasak jo, kreipimesi nebuvo kalbama apie konkrečius vakcinos pirkimus, buvo minimas kitas aspektas, ten minėti bent keturi elementai, ką turėtų valstybė daryti.

Taip pat skaitykite

„VGT turėtų priimti sprendimus. Noriu tik priminti, kad ji sprendžia įvairiausius kitokius klausimus, kur apskritai sunku surasti sąsają. Kažkada svarstėme „Rail Balticos“ projektą <..>. Ta institucija svarstydavo klausimus su konkrečiais pirkimais gynybos srityje, iš ko pirkti, už kiek pirkti ir kokį kiekį pirkti. Tikiuosi, kad šis klausimas bus pateiktas VGT, tas strateginis sprendimas, kuris yra rekomendacinio pobūdžio, o institucijos turės tuos sprendimus įgyvendinti arba neįgyvendinti, bet tai svarbus klausimas visai mūsų valstybei, jos ateičiai, nes tai yra ne tik sveikatos krizė ir nesinorėtų, kad mes liktume be vakcinos“, – sakė S. Skvernelis.

Premjeras neatmeta, kad jei prezidentūra ignoruos šio klausimo iškėlimą, Vyriausybė jį gali perkelti „į kitą lygmenį“.

„Teks tik apgailestauti, kad nuo tokių strateginių sprendimų bandoma nušalinti VGT“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Vyriausybės vadovas dar kartą patikslino, kad Vyriausybės paklausimo medžiaga pirmiausia turėtų pasiekti ir patį šalies vadovą, o jau tada laukiama sprendimo būtent iš G. Nausėdos.

„Aš manau, kad prezidentūra turi susipažinti su teikiama medžiaga, o antra – atsakingi asmenys supažindinti prezidentą su teikiama medžiaga. Tai turi būti pirmiausia padaroma. O tada prezidentas ir nuspręs, traukti šitą klausimą į darbotvarkę ar ne“, – sakė premjeras.

Įtampa tarp dviejų institucijų kilo po sveikatos apsaugos ministro įrašo socialinėje erdvėje.

Aurelijus Veryga antradienio vakarą pareiškė, kad prezidentūra ignoruoja Vyriausybės iniciatyvą aptarti atsakomybės klausimus dėl vakcinos nuo COVID-19 įsigijimo VGT.

Socialiniame tinkle „Facebook“ ministras pabrėžė, kad prezidento patarėjas nacionaliniam saugumui Darius Kuliešius nesusipažinęs su Vyriausybės dokumentais nusprendė, kad nėra pakankamo pagrindo šaukti VGT ir svarstyti vakcinos įsigijimo klausimo.

Populiariausi

Rolanda Lingienė

Lietuvoje

2020.09.24 14:00

Lingienė apie situaciją kai kuriuose rajonuose: galima kalbėti apie antrą COVID-19 bangą COVID-19 paveikė jau 77 ugdymo įstaigas; atnaujinta 14.50

COVID-19 mobilus punktas Radviliškyje, koronavirusas

Lietuvoje

2020.09.24 18:49

Prasčiausią COVID-19 situaciją fiksuojantys Raseiniai – kryžkelėje: meras prakalbo apie lokalaus karantino galimybę neatmetama galimybė jau rytoj kreiptis į Vyriausybę dėl karantino skelbimo; atnaujinta 19.42

15
Policijos kontrolė

Lietuvoje

2020.09.24 08:40

Kraupi nelaimė: Klaipėdoje bute rastas miręs kūdikis papildyta Vaiko teisių apsaugos tarnybos ir policijos komentarais