Lietuvoje

2015.12.22 13:06

Artėjant šventėms – perspėjimas dėl pirotechnikos

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.12.22 13:06

Artėjant šventėms, specialistai gyventojus ragina atsargiai naudoti pirotechniką. Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato viešosios tvarkos valdybos licenciavimo skyriaus viršininkas Julius Vaiškūnas sako, kad būtina atidžiai perskaityti instrukciją, taip pat – nenaudoti pasenusių pirotechnikos priemonių.

„Visų pirma būtinai reikėtų perskaityti instrukciją, kaip tą gaminį naudoti, nes gaminių įvairovė yra tikrai didelė: tiek degantys fontanai, tiek išskrendantys į viršų pirotechnikos gaminiai. (...) Taip pat – nepažeisti tvarkos, kokiu atstumu turi būti [naudojama pirotechnika – [LRT.lt] nuo gyvenamųjų pastatų, automobilių ir pan. Taip pat, aišku, nenaudoti pirotechnikos priemonių, kurios yra pasenusios, sudrėkusios. Tada jų veikimas yra neprognozuojamas“, – pasakojo Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato atstovas.

Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato atstovas Julius Vaiškūnas sako, kad šiemet Lietuvoje išduota daugiau nei šimtas leidimų prekiauti pirotechnika. Viena įmonė įtariama pardavusi pirotechnikos nepilnamečiams, už tai gresia leidimo prekiauti tokiais gaminiais panaikinimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.