Lietuvoje

2020.09.16 07:56

Lingienė: Gabijos progimnazija yra vienintelė, kurioje plinta COVID-19, čia nustatyti dar 3 nauji atvejai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.09.16 07:56

32 ugdymo įstaigose Lietuvoje yra fiksuotas bent vienas COVID-19 atvejis, koronavirusas nustatytas 38 vaikams ugdymo įstaigose. Kaip LRT TELEVIZIJAI teigia NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė, nors fiksuojami tokie skaičiai, vienintelėje Gabijos progimnazijoje fiksuojamas COVID-19 plitimas įstaigoje, o tam įtaką galėjo daryti nesuvaldyti srautai.

„Per vakar dieną (antradienį – LRT.lt) 3 nauji atvejai fiksuoti Vilniaus Gabijos progimnazijoje, tai vienintelė ugdymo įstaiga, kurioje infekcija plinta. Dar vienas atvejis fiksuotas vienoje Švenčionių rajono mokykloje“, – LRT TELEVIZIJAI sakė R. Lingienė.

Ji teigia, kad, trečiadienio ryto duomenimis, 32 ugdymo įstaigose užfiksuotas koronavirusas.

„32 ugdymo įstaigose, tarp jų ir 2 ikimokyklinio ugdymo įstaigos, yra užregistruoti 48 koronaviruso atvejai. Užsikrėtę yra 38 ugdymo įstaigų ugdytiniai, kiti yra pedagogai arba ugdymo procese nedalyvaujantys asmenys“, – aiškina ji.

Specialistė sako, kad įvežtinių atvejų mokyklose yra, tačiau jų nėra daug ir jie didelio pavojaus nesukelia, nes yra nustatomi izoliacijoje. Vienintelė ugdymo įstaiga, kurioje nustatytas viruso plitimas, yra Vilniaus Gabijos progimnazija.

„Atvežtų atvejų mokyklose turime, bet jų yra nedaug. Tie vaikai, kurie grįžo iš užsienio, jie iš karto buvo izoliuoti ir į mokyklas viruso neatnešė. Visa kita plinta, ateina iš šeimų – šeimų švenčių, įmonių švenčių, kai suserga tėvai ir užkrečia vaikus. Plitimo pačiose ugdymo įstaigose tikrai nefiksuojame, tai rodo, kad mokyklos yra neblogai pasirengusios šiam momentui. Vienintelėje ugdymo įstaigoje taip atsitiko, kad virusas plinta, bet vėlgi aiškiai pamatėme, dėl ko – truputėlį buvo problema su srautų valdymu, manau, kad ši pamoka išmokta ir tikėsimės, kad tokia situacija nepasikartos“, – tikina R. Lingienė.

LRT.lt primena, kad antradienį buvo paskelbta apie 11 naujų COVID-19 atvejų.

Populiariausi

Covid-19 tyrimo punktas Radviliškyje

Lietuvoje

2020.09.30 10:49

NVSC skelbia pašalinusi trikdžius savo sistemoje: specialistai gali pasiekti informaciją apie COVID-19 atvejus Registrų centras: sutrikimai ne e.sveikatoje, o NVSC; atnaujinta 17.25

Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.09.30 13:37

Daliai užsieniečių atvykti į Lietuvą taps paprasčiau: Vyriausybė supaprastino tvarką atsisakyta reikalavimo užsieniečiams atsivežti neigiamą COVID-19 testą likus 72 valandoms iki kelionės