Naujienų srautas

Lietuvoje2015.12.21 18:52

Užsienyje studijuojantys emigrantai viliasi grįžti namo

Premjeras Algirdas Butkevičius susitiko su pasaulio lietuvių jaunimo lyderiais. Emigrantai džiaugiasi, kad Lietuvos institucijos vis aktyviau stengiasi susigrąžinti į užsienį išvykusius tautiečius. 

Per trečius metus vykstantį susitikimą premjeras ir pasaulio lietuvių jaunimo lyderiai aptarė, kaip galima pagerinti bendradarbiavimą, pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos indėlį, kuriant Lietuvos įvaizdį pasaulyje. 

Nustatyti tikslų lietuvių jaunimo sąjungos narių skaičių, pasak Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos atstovybės Lietuvoje, sudėtinga dėl nuolat besikeičiančios jų gyvenamosios vietos. Nors dauguma sąjungos narių gyvena Amerikoje, pasaulio jaunimo lyderiai stengiasi susitikti ir aptarti rūpimus klausimus.

„Manyčiau, tai – pilietinio aktyvumo klausimas. Šiuo metu mes esame pasaulio lietuvių susitikime ir labai įdomu bendrauti, pamatyti kaip kitos bendruomenės kuriasi, patys lietuviai bendrauja kartu ir stengiasi sukurti bendruomenę“, – pasakojo studentė iš Danijos Gustė Danilevičiūtė.

Patys emigrantai tikina, kad jie nuolat stengiasi populiarinti Lietuvos vardą pasaulyje.

„Šiuo metu, kiek susiduriu viešojoje erdvėje, kiek tenka dalyvauti seminaruose ir konferencijose, matau iniciatyvą iš Lietuvos institucijų, kad užsienio lietuviai būtų pritraukti, būtų pritrauktos verslo, mokslo, kultūros idėjos ir vyktų glaudus bendradarbiavimas“, – sakė studentas iš Austrijos Mantas Viselga.

 „Suomijoje lietuviai yra labai aktyvūs ir labai puikiai bendradarbiauja su ambasada, lietuvių bendruomene. Mes darome įvairius renginius, prisidedame prie visų įmanomų minėjimų, taip pat kviečiame svečius iš Lietuvos. Nuoširdžiai sakau, kad lietuviai yra labai suinteresuoti“, – pabrėžė Justina Paulauskaitė, studentė iš Suomijos.

Užsienyje studijuojantys emigrantai tikino, kad namų ilgesys vilioja juos grįžti. Svetimoje šalyje įgiję išsilavinimą ir gerai pramokę užsienio kalbų, jaunuoliai viliasi, kad namuose galės greitai įsitvirtinti darbo rinkoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi