Lietuvoje

2015.12.21 15:14

Galimai girta avariją padariusi NŽT vadovė eina atostogų

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.12.21 15:14

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė susitiko su Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktore Daiva Gineikaite, kuri, kaip įtariama, vairuodama neblaivi šeštadienį sukėlė avariją. Pati D. Gineikaitė sako, kad buvo blaivi.

Po susitikimo buvo paskelbta, kad D. Gineikaitė eina neapmokamų atostogų.

Žemės ūkio ministrė teigia, kad, jei pasitvirtins pirminė policijos informacija, Daiva Gineikaitė bus paprašyta pasitraukti iš pareigų.

Po eismo įvykio, kurį, kaip įtariama, Kaune sukėlė D. Gineikaitė, pareigūnai jos paprašė papūsti į alkotesterį. Šis parodė 1,66 promilės.

Kiek vėliau, pasak Virginijos Baltraitienės, D. Gineikaitė nuvyko į ligoninę, ten irgi papūtė į alkotesterį, šis esą parodė nulį, o direktorė davė kraujo tyrimams. Jo rezultatai dar nepaskelbti.

„Išgirdau tokius argumentus, kad buvo paprasčiausia techninė avarija, dėl kurios net nekviečiama policija, bet šiuo atveju buvo iškviesta policija, ji atvyko, reikėjo pūsti [į alkotesterį], parodė 1,66 promilės, bet D. Gineikaitė, nuvažiavusi į ligoninę, davė kraujo, kuris yra išsiųstas teismo medicinos ekspertizei. Dabar laukia atsakymo. O mes priėmėme tokį sprendimą, kad nušalintume ją nuo einamų pareigų pagal veikiančius įstatymus – išleisti nemokamų atostogų. Kitokio būdo nėra. D. Gineikaitė nušalinta nuo pareigų bus tol, kol bus priimtas teismo sprendimas. Jei teismas patvirtins, kad ji vairavo išgėrusi, tai tokių pareigų žmogus negali užimti, nesvarbu, kur jis padarė pažeidimą – darbe ar ne darbo metu“, – po susitikimo sakė V. Baltraitienė.

Nors alkoholio matuoklių rodmenys drastiškai skyrėsi, Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas sako, kad pasitiki D. Gineikaitei girtumą nustačiusiais pareigūnais ir alkoholio matuoklio duomenimis.

„Ar galima abejoti alkotesterio parodymais? Aš visada pasitikiu policijos pareigūnais, ir mes naudojame aparatus, kurie yra leidžiami ir kuriems nustatyta tvarka yra atlikta metrologinė patikra. Čia reikia atsakyti į vieną labai paprastą klausimą: ar mums tikrai reikia kažkiek išgėrus vairuoti automobilį. Ar tikrai yra toks būtinumas sakyti, kad aš vieną kitą taurę išgėriau ir noriu vairuoti. Aš manau, kad to tikrai nereikia“, – tikina policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

34-erių Daiva Gineikaitė Nacionalinei žemės tarnybai vadovauti pradėjo 2014 metų pabaigoje.

Jos tarnyba į teisėsaugos akiratį papuolė rudenį, kai kilo įtarimų, kad viena įmonė sklypą Vilniuje įsigijo neteisėtai.

Tuomet D. Gineikaitė netiesiogiai prakalbo apie įvairių interesų grupių ir politikų spaudimą, esą kažkam galėjo nepatikti jos vykdomos reformos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.