Lietuvoje

2015.12.21 01:45

Nuo sausio bandoma nauja mokymo lėšų apskaičiavimo metodika

Rūta Lankininkaitė, Algirdas Igorius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.12.21 01:45

Nuo sausio penkiose – Alytaus, Jonavos, Telšių, Raseinių ir Šalčininkų  –  savivaldybėse diegiama nauja mokymo lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodika.

Pinigai ugdymo reikmėms bus skiriami ne mokiniui, kaip yra dabar, o klasei. Taip siekiama panaikinti nesveiką mokyklų konkurenciją dėl mokinių, vaikantis mokinio krepšelio, pagerinti mažų mokyklų finansavimą.

Eksperimentui švietimo ir mokslo ministerija skyrė tris milijonus 750 tūkstančių eurų. Jei bandomasis projektas duos teigiamų rezultatų, kitąmet bus sprendžiama dėl naujos metodikos taikymo visoms šalies mokykloms.

„Dabar naudojant mokinio krepšelio metodiką, esam nuostolingi, negalima skirti papildomų valandų neformaliąjam ugdymui, moduliams, mokytojai gauna minimalius savo darbo ugdymo koeficientus. Galima bus kalbėti apie valandas skirtas klasės auklėtojo veiklai“, – teigia Alytaus r. Butrimonių gimnazijos direktorius Valdas Valvonis.

„Ypatingai svarbu, kad kiekvienam vaikui paskui bus galima papildomai gauti pinigų tiek užsienio kalbų mokymui, tiek kitiems fakultatyviniams dalykams, kur pagrindiniam krepšelyje buvo papildomai maži. Tai nueis vaikams ir iš dalies mokytojams“, – teigia Alytaus r. meras Algirdas Vrubliauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Palanga
COVID-19 TRUMPAI 7