Lietuvoje

2015.12.19 15:19

D. Žalimas Ukrainoje susitiko su prezidentu P. Porošenka

BNS2015.12.19 15:19

Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas Dainius Žalimas penktadienį Ukrainos sostinėje Kijeve susitiko su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka.

Susitikime taip pat dalyvavo Gruzijos, Moldovos ir Latvijos konstitucinių teismų pirmininkai, bei Ukrainos prezidento administracijos vadovo pavaduotojas bei Konstitucinės komisijos sekretorius Oleksėjus Filatovas, pranešė Lietuvos Konstitucinis Teismas.

„Susitikime daug dėmesio skirta šiuo metu Ukrainoje vykstančiai konstitucinei reformai, Ukrainos Konstitucinio Teismo veiklai, bendrai šalies politinei situacijai, Ukrainos santykiams su Baltijos valstybėmis, taip pat Gruzija ir Moldova“, – teigiama KT pranešime.

Teigiama, kad P. Porošenka su svečiais pasidalino naujausia informacija apie šalyje vykstančią konstitucinę reformą, daug dėmesio skirdamas Konstitucijos pataisoms, susijusioms su teisminės valdžios nepriklausomumo stiprinimu ir teismų veiklos skaidrumo užtikrinimu, teisėjų atrankos ir skyrimo procesų depolitizavimu, absoliutaus imuniteto atsisakymu.

„Teisinės bendruomenės pareiga yra aiškiai įvardinti ir pasmerkti nusikalstamus veiksmus, kurie buvo padaryti aneksuojant Krymą“, – pranešime spaudai cituojamas D. Žalimas.

Paskutinį kartą D. Žalimas su Ukrainos prezidentu buvo susitikęs 2014 metų liepą.