Lietuvoje

2015.12.19 12:58

Rukloje prisiekė 57 savanoriai

LRT.lt2015.12.19 12:58

Rukloje, Jonušo Radvilos mokomojo pulko rikiuotės aikštėje, Lietuvos Respublikai prisiekė 37-oji Bazinio kario savanorio įgūdžių kurso (BKSĮK) karių laida, net 57 kariai savanoriai, rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime spaudai.

Iškilmingos priesaikos metu karys prisiekia ne tik ištikimai tarnauti savo šaliai, vykdyti vadų įsakymus, bet ir negailėdamas jėgų ir gyvybės ginti savo valstybę, jos Laisvę ir Nepriklausomybę.

Tris savaites trukusių  Bazinio kario savanorio įgūdžių kurso metu kariai savanoriai įgijo pagrindinių karo topografijos, karo inžinerijos ir ginkluotės žinių, lavino individualius karinės taktikos, orientavimosi vietovėje, šaulio ugnies pozicijos įrengimo ir kitus karinius įgūdžius.

Šiais metais paskutinioji BKSĮK laida ypatinga tuo, kad visi kursą pradėję kariai jį pabaigė, nė vienas nepasitraukė dėl per didelio fizinio krūvio ar kitų aplinkybių.

Iškilmingą priesaikos ceremoniją Mokomojo pulko rikiuotės aikštėje stebėjo karių artimieji, Mokomojo pulko vadas  plk. ltn. Aleksiejus Gaiževskis, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės  vadas plk. ltn. Aristidas Gerasimavičius, KASP vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Darius Masiulis. 

Geriausiu 37-iojo  BKSĮK kurso dalyviu įvardintas KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės  karys savanoris j. eil. Gintaras Kuidzinas, kuriam teko garbė garsiai perskaityti priesaikos tekstą.

Sveikindamas karius Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės  vadas plk. ltn. Aristidas Gerasimavičius susirinkusiems priminė, kad po šios priesaikos jaunieji savanoriai tapo ginklo broliais ir seserimis, ir taip kiekvienas įsipareigojo  visas savo jėgas ir  ryžtą atiduoti Tėvynės gynybai.

„Gyvename padidintos rizikos metu, kuomet vyksta karas Ukrainoje, teroro aktai Paryžiuje, sproginėja bombos Sirijoje. Turime būti pasiruošę ginti Lietuvą,“ – sakė plk. ltn. A. Gerasimavičius. 

Jonušo Radvilos Mokomajame pulke rengiami ne tik kariai savanoriai, bet ir nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariai. Šio pulko vadas plk. ltn. Aleksiejus Gaiževskis pastebi, kad tarnybą Krašto apsaugos savanorių pajėgose  renkasi išskirtinės motyvacijos kariai, kuriais visada galima pasikliauti. 

„Su savanoriais rinkčiausi eiti į žvalgybą. Žinoma, visų karių kraujas mūšio lauke yra tos pačios spalvos, visi nusipelno aukščiausio įvertinimo, tačiau savanoriai išskirtiniai dėl savo motyvacijos ir patikimumo. Prieš 10 metų, tarnaudamas Afganistane, Goro provincijos atkūrimo grupėje, patyriau, kad savanoriai yra vieni patikimiausių ir atsidavusių karių, su kokiais man teko drauge tarnauti,“ – sakė plk. ltn. A. Gaiževskis 

2015 metais per 11-ka Bazinio kario savanorio įgūdžių kurso laidų tarnybai Krašto apsaugos savanorių pajėgų gretose parengti 856 jaunuoliai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.