Lietuvoje

2015.12.19 12:31

Ramina dėl avarijos Sankt Peterburge

BNS2015.12.19 12:31

Avarija Sankt Peterburgo atominėje elektrinėje grėsmės Lietuvos gyventojams nekelia, praneša Radiacinės saugos centras.

„Pagal Lietuvoje pastoviai veikiančių Aplinkos apsaugos agentūros ankstyvojo reagavimo stočių duomenis gamtinis fonas Lietuvos teritorijoje yra nepakitęs“, – teigiama centro pranešime spaudai.

Šeštadienį žiniasklaidoje pasirodė informacija apie tai, kad penktadienį apie 14 val. vietos laiku viename iš Sankt Peterburgo atominės elektrinės blokų įvyko avarija, kurios metu nustatytas radioaktyvių garų nuotekis.

Kaip teigiama Rusijos spaudoje išplatintame atominės elektrinės vadovo Vladimiros Nikolajaus pranešime, radioaktyvių garų nuotėkis galėjo įvykti dėl aušinimo sistemos vamzdžio skilimo. Jo teigimu, šiuo metu sukurta komisija, kuri aiškinasi konkrečias įvykio priežastis.

Elektrinės vadovybė užtikrina, kad pagal turimus duomenis ir nuolat atnaujinamus aplinkos dozimetrinius matavimus, radiacinis gamtinis fonas arčiausiai elektrinės esančiuose Sosnovy Bor ir Sankt Peterburgo miestuose nėra pakitęs, tačiau Rusijos meteorologų teigimu, avarijos metu vėjo kryptis buvo link Estijos ir Suomijos teritorijų. Pagal šių šalių dozimetrinius matavimus, gamtinio fono padidėjimas nenustatytas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI