Lietuvoje

2015.12.19 14:39

Orų permainų nematyti: bus šlapia, šilta ir vėjuota

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.12.19 14:39

Artimiausiomis dienomis didelių oro permainų nenumatoma – išliks neįprastai šilta, lietinga ir vėjuota. Taip LRT RADIJUI pasakojo sinoptikė Ieva Budžienė.

Šeštadienį slėgis truputį kils, orus lems Pietų Europoje įsitaisiusio anticiklono pakraštys, tad lietaus bus nedaug, tačiau vis dėlto palynos daugelyje šalies rajonų. Vėjas išliks stiprokas, pūs iš pietvakarių, vakarų. Pajūryje ir kai kur Žemaitijoje prognozuojami 15–18 m/s gūsiai. Temperatūra išliks apie 7–9 laipsnius, o vietomis pakilti gali ir iki 10 laipsnių.

Sekmadienis bus gana malonus. Bus šilta – naktį temperatūra pažemės tik vienu kitu laipsniu, o dieną vyraus 8–10 laipsnių šiluma. Be to turėtų aprimti vėjas, tačiau jis tebepūs iš vakarų, pietvakarių. Vietomis dar gali silpnai palynoti“, – prognozavo sinoptikė.

Pirmadienį per Lietuvą slinks atmosferos frontas, todėl daugelyje rajonų trumpai palis. Vėjas vėl ims stiprėti – pūs iš pietvakarių, vakarų. Temperatūra tiek dieną, tiek naktį labai nesiskirs – bus nuo 4 iki 9 laipsnių šilumos.

Taip pat lietingas bus ir antradienis. Daugiausiai vyraus trumpi lietūs, taip pat nesitrauks ir vėjas. Daugelyje šalies rajonų prognozuojami 15–20 m/s vėjo gūsiai. Temperatūra – nuo 3 iki 9 laipsnių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.