Lietuvoje

2015.12.18 18:25

R. Šimašius „trolinimu“ pavadino Rusijos ambasadoriaus atsiųstą dovaną

BNS 2015.12.18 18:25

Vilniaus meras Remigijus Šimašius dovanų iš Rusijos ambasadoriaus Aleksandro Udalcovo Kalėdinių dovanų sulaukė degtinės „Putinka“ butelio.

Socialiniuose tinkluose pasidalinęs dovanos nuotrauka, meras tikina jos nepriimsiantis.

„Atsiųsta dovana Kalėdų proga iš Rusijos ambasadoriaus. Tikrai to įvykio nesureikšminu, bet akivaizdu, kad tai yra bandymas pašmaikštauti, šiuolaikiniais terminais – „trolinti“. Man asmeniškai nelabai patinka toks požiūris, tokia elgesio maniera. Todėl ir kyla klausimas, ką tokiais atvejais daryti: gal tiesiog reikėtų grąžinti atgal, nes nelabai etiška yra tokius daiktus siuntinėti, ypač turint omenyje, kad Lietuva labai akivaizdžiai ir aiškiai nepalaiko Vladimiro Putino politikos. Kitas variantas – galbūt parduoti tai aukcione ir padėti demokratiniams procesams Rusijoje“, – BNS sakė R.Šimašius.

Meras teigia kartu su buteliu gavęs ir ambasadoriaus rašytą atvirlaiškį, tačiau platesnių komentarų apie dovaną jame nebuvo.

Liepą Rusijos ambasadorius A.Udalcovas susitikęs su meru, pasiūlė jam atvykti į Krymą – tuomet R. Šimašius atkirto, kad mielai atvyks, tik kai sulauks Ukrainos ambasadoriaus kvietimo.

Rusija Krymą aneksavo 2014 metų kovo mėnesį. Dėl šio žingsnio Vakarai Maskvai paskelbė sankcijas. Lietuva smerkia Krymo aneksiją ir Rusijos remiamų separatistų veiksmus Rytų Ukrainoje.