Lietuvoje

2015.12.18 11:43

D. Grybauskaitė: ES lyderiai pasiųs užslėptą žinią apie „Nord Stream“

BNS2015.12.18 11:43

Europos Sąjungos (ES) lyderiai penktadienį turėtų netiesiogiai sukritikuoti planuojamą antrąjį dujotiekį Baltijos jūros dugnu, kuriuo Rusijos gamtinės dujos tekėtų į Vokietiją, sako Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak prezidentės, ES viršūnių susitikime Briuselyje ketinama patvirtinti išvadas, kuriose bus pabrėžiama, kad nauji energetiniai projektai turi užtikrinti tiekimo saugumą ir šaltinių diversifikavimą.

„Tekste yra nuostata dėl naujų galimų energetinių projektų, jei juos ES pradėtų, jie turi atitikti visus energetinės sąjungos tikslus – tiekimo saugumo užtikrinimą, tiekimo diversifikavimą. Tai yra užslėpta žinia apie „Nord Stream“, – žurnalistams Briuselyje penktadienį sakė prezidentė.

D.Grybauskaitės teigimu, naujasis dujotiekis neturi komercinės prasmės, juo siekiama susilpninti Ukrainos kaip tranzitinės šalies įtaką.

„Tai labai tiesi žinia, kaip yra vertinami tie projektai, kuriuos kažkas norėtų grynai dėl politinių išskaičiavimų vykdyti. „Nord Stream“ jokių komercinių tikslų ar prasmės tikrai neturi, čia galima kalbėti tik apie mėginimą apeiti Ukrainą, turėti spaudimo įrankį kai kurioms Europos šalims“, – sakė Lietuvos prezidentė.

Birželį Rusijos dujų įmonė „Gazprom“ susitarė su savo partneriais Vakarų Europoje nutiesti naują dujų vamzdyną į Vokietiją, aplenkiantį Ukrainą, Lenkiją ir Baltijos šalis.

Naujas vamzdynas dvigubai padidintų jau veikiančio pirmojo „Nord Stream“ dujotiekio, jungiančio Rusiją ir Vokietiją, pralaidumą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.