Lietuvoje

2015.12.18 11:23

Teismas į laisvę paleido Ukrainos ir Kazachstano prašomą išduoti bankininką

BNS2015.12.18 11:23

Vilniaus apygardos teismas penktadienį į laisvę teismo salėje paleido kazachą Syrymą Shalabayevą, kurį prokuratūra prašė išduoti Ukrainai ir Kazachstanui.

Teisėja Vitalija Norkūnaitė sakė, kad klausimas dėl ekstradicijos bus sprendžiamas tada, kai Lietuva priims sprendimą dėl prieglobsčio suteikimo šiam užsieniečiui.

„Panaikinti kardomąją priemonę ir paleisti nedelsiant“, – sakė teisėja.

Byla nagrinėta ne viešuose posėdžiuose, nes bus keliami klausimai, susiję ir su prieglobsčio bylos nagrinėjimu. Pagal Užsieniečių teisinės padėties įstatymą, tokių bylų duomenys yra ne vieši.

Užsienietį liepą Vilniuje sulaikė Lietuvos pareigūnai, vyras „Interpolo“ ieškotas daugiau nei dvejus metus.

Prieš maždaug dvejus metus Jungtinės Karalystės teismas S. Shalabayevą nuteisė 18 mėnesių kalėjimo, tačiau jis pasislėpė ir buvo ieškomas.

S. Shalabayevas įtariamas su savo svainiu, buvusiu „BTA Bank“ valdybos pirmininku Mukhtaru Ablyazovu ir kitais asmenimis iššvaistęs arba pasisavinęs kelių milijardų dolerių vertės turto Kazachstane, Ukrainoje, Rusijoje ir kitose šalyse. Ukraina paskelbė tarptautinę S. Shalabayevo paiešką Interpolo kanalais. Įtariama, kad Ukrainoje šis kazachas pasisavino arba iššvaistė turto už 300 mln. dolerių.

Kazachas Vilniuje sulaikytas Ukrainos ir „Interpolo“ prašymu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.