Lietuvoje

2012.06.18 13:21

A. Kubilius apie pensijų reformą: kas turi aruodą pinigų, kur visiems viską būtų galima kompensuoti?

Ugnė Karaliūnaitė, Erika Fuks, DELFI.lt2012.06.18 13:21

Pirmadienį Konstitucinis Teismas pradėjo nagrinėti bylą dėl Pensijų sistemos reformos konstitucingumo.

Pirmadienį Konstitucinis Teismas pradėjo nagrinėti bylą dėl Pensijų sistemos reformos konstitucingumo.

Premjeras Andrius Kubilius po Vyriausybės pasitarimo komentavo, jog jei teismas priimtų sprendimą, kad reforma neatitinka Konstitucijos, dėl to nukentėtų ateinančios kartos, kurių sąskaita pensijų kaupimas turėtų būti kompensuojamas.

„Jūs sutinkate prisidėti? Iš kokių pinigų tai galima padaryti? Kas čia turi tą aruodą pinigų, kur visiems viską būtų galima kompensuoti? Jei mokesčių mokėtojai sutinka prisidėti prie kompensavimo kam nors, tai mes tam neprieštaraujame. Jei bus priimtas sprendimas, kad dabartinė karta nori gyventi geriau savo vaikų ir anūkų kaina, tai bus priimti tokie sprendimai“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Šįryt Konstitucinis Teismas pradėjo nagrinėti bylą dėl Pensijų sistemos reformos įstatymo nuostatų, pagal kurias nuo 2009 m. sumažintos įmokos, kaupiamos žmogaus asmeninėje pensijų sąskaitoje.

Ši dalis buvo palaipsniui didinama nuo 2,5 proc. 2004 m. iki 5,5 proc. 2007 m., primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Tuomet į pensijų fondus pervedamos įmokos 2009 m. buvo sumažintos iki 3 proc., o po to iki 2 proc. 2012 metais į pensijų fondus pervedama įmokų dalis mažėjo iki 1,5 proc., tačiau nuo 2013 metų vėl planuojama į pensijų fondus pervedamą įmokų dalį didinti iki 2,5 proc.

  www.DELFI.lt

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Migrantai Druskininkų pasienio užkardoje
Tik LRT.LT 13
Karantinas Lietuvoje
COVID-19 TRUMPAI 10