Lietuvoje

2015.12.18 12:25

Išminuotojai neutralizavo Vilniuje aptiktą aviacinę bombą

BNS, 15min.lt, LRT.lt2015.12.18 12:25

Penktadienį Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai Vilniuje vykdė aviacinės bombos neutralizavimo operaciją. Dėl to sustabdytas traukinių eismas. Taip pat išplatintas perspėjimas gyventojams. Prieš 12 val. operacija buvo baigta, bomba buvo nukenksminta, sprogimo pavyko išvengti. Kiek vėliau pranešta, kad bomba buvo išgabenta.

Maždaug 100 kg sveriantis sprogmuo buvo aptiktas gruodžio 17 d. Vilniuje, Panerių g., netoli geležinkelio, darbininkams vykdant kasimo darbus.

Kaip BNS sakė bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas Nerijus Alekna, sprogmenį buvo bandoma neutralizuoti vietoje.

„Patikslinę visus duomenis, surinkę daugiau informacijos, planuojame bombą neutralizuoti vietoje išsukant sprogdiklį ir panaudojant specialią įrangą, o likučius paskui planuojame išvežti ir sunaikinti saugioje vietoje“, – sakė N. Alekna.

Kiek vėliau, sprogmenį neutralizavus, išminuotojai penktadienį vidurdienį išgabeno rastą sprogmenį.

„Radimo vieta yra jau saugi, bomba yra išgabenta. Šiuo metu vežame ją į karinį poligoną sunaikinti“, – BNS sakė bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas Nerijus Alekna.

Pirminiais duomenimis, 100 kilogramų sveriančiame sprogmenyje gali būti apie 50 kilogramų sprogstamosios medžiagos. Tai greičiausiai yra Antrojo pasaulinio karo laikų sprogmuo.

„Tai senas daiktas, surūdijęs, apaugęs grunto gabalais“, – kalbėjo N. Alekna.

Pasak jo, tokio dydžio sprogmenis išminuotojams nukenksminti tenka nedažnai, tačiau jų pasitaiko.

Artimiausi pastatai nuo rasto sprogmens yra maždaug 100 metrų atstumu, šalia – geležinkelio linija.

Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija, sprogmenį ketvirtadienį netoli geležinkelio aptiko kasimo darbus vykdę darbininkai. Naktį aviacinę bombą saugojo policijos pareigūnai.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, teritorija buvo aptverta 700 metrų spinduliu.

Gyvenamųjų namų šiame perimetre nėra, tik vienas administracinis pastatas. Žmonių buvo prašoma laikinai išeiti iš pastato į kiemą arba pereiti į kitą pasato pusę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt