Lietuvoje

2013.02.21 11:15

Valstybė panoro susigrąžinti privatizuotą ežerą

Kauno apygardos prokuratūra siekia valstybės nuosavybėn grąžinti, įtariama, neteisėtai privatizuotą Lazdijų rajono Termento ežerą. Nacionalinės žemės tarnybos atstovai tikina, kad ežeras privatizuotas laikantis įstatymų. 

Kauno apygardos prokuratūra siekia valstybės nuosavybėn grąžinti, įtariama, neteisėtai privatizuotą Lazdijų rajono Termento ežerą. Nacionalinės žemės tarnybos atstovai tikina, kad ežeras privatizuotas laikantis įstatymų.

Prokurorai Kauno administracinio teismo prašo panaikinti Lazdijų žemėtvarkininkų sprendimą privatizuoti Termento ežerą.

Dėl privatizuoto ežero sukilo vietos gyventojai. Tačiau pasak Nacionalinės žemės tarnybos atstovų, kai žemėtvarkos projektas pradėtas 2010-aisiais, dėl ežero tuomet jokių pageidavimų vietos gyventojai nereiškė. Ežerą privatizavo žmonės iš Plungės.

„Termento ežeras tuomet buvo laisvas ir neprivatizuojamas. Žmogus atsinešė išvadą, mes jam suprojektavome, eiliškumo tvarka paženklinome vietovėje .Tik paženklinus vietovėje paaiškėjo tam tikrų gyventojų, piliečių noras, kad šis ežeras taptų valstybiniu ir neprivatizuojamu. Visko atgrąžinti jau neįmanoma, kadangi suprojektuota teisėtai“, – teigė Nacionalinės žemės tarnybos Lazdijų skyriaus vedėja Audra Kimbirauskienė.

Vietiniams padėti į pernai suskubo Lazdijų rajono savivaldybė. Ji  Termento ežerą ir dar 46 rajono vandens telkinius įtraukė į neprivatizuojamų objektų sąrašą. Tačiau pasak Nacionalinės žemės tarnybos atstovų, pavėluota. Ežero privatizavimo dokumentai buvo jau sutvarkyti.

„Šis vandens telkinys tarybos sprendimu yra įtrauktas į neprivatizuojamų vandens telkinių, priskiriamų rekreacinėms reikmėms, sąrašą. Nori nenori visuomet privatus interesas su visuomenės susikirs: tai ir lieptų statyba, tai ir maudymasis“, – sakė  Lazdijų rajono savivaldybės Architektūros skyriaus vyr. specialistas Saulius Pockevičius.

 „Savivaldybės balanse jis niekada nebuvo. Jis šiandien yra laisvame žemės fonde. Savivaldybė taip pat turės įrodyti savo, parodyti, kokiai funkcijai šis ežeras reikalingas“, – tvirtino A. Kimbirauskienė. 

Lazdijų rajone – per 200 neprivatizuojamų ežerų, apie 100 privačių. Beveik pusė neprivatizuojamų – valstybinės reikšmės, kitus turėtų prižiūrėti savivaldybė.