Lietuvoje

2020.09.10 12:55

Dar dviejose Vilniaus mokyklose patvirtinti COVID-19 atvejai

papildyta Vilniaus savivaldybės komentaru; atnaujinta 13.44
Laura Adomavičienė, LRT.lt2020.09.10 12:55

Užsikrėtimai COVID-19 patvirtinti Vilniaus M. Mažvydo progimnazijoje ir Gabijos progimnazijoje, naujienų portalui patvirtino Vilniaus miesto vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento specialistė Austina Vžesniauskaitė naujienų portalui LRT.lt sakė, kad M. Mažvydo progimnazijoje koronavirusas nustatytas pradinių klasių vienam moksleiviui ir Gabijos gimnazijos vienam mokiniui. NVSC epidemiologai situaciją mokyklose aiškinasi, konsultuoja mokyklos bendruomenę ir mokinių tėvus dėl tolesnių veiksmų. Detaliau šių atvejų NVSC nekomentuoja, informaciją ketina apie tai skelbti penktadienį.

Situaciją Vilniaus mokyklose, kuriose patvirtinti užsikrėtimo atvejai, koordinuojantis Vilniaus vicemeras Vytautas Mitalas naujienų portalui LRT.lt sakė, kad M. Mažvydo progimnazijoje koronavirusas patvirtintas trečios klasės moksleiviui, o Gabijos gimnazijoje – septintos klasės mokiniui.

„Trečiadienio vakare sulaukėme apie tai pranešimų iš rūpestingų tėvų, kad jų vaikams patvirtinti teigiami atvejai. Nedelsiant priėmėme sprendimus, kad tos klasės, kuriuose yra identifikuoti atvejai, iš karto persikelia mokytis nuotoliniu būdu nuo šio ryto. Kuriam laikui – priklausys nuo NVSC individualaus vertinimo. Taip pat priėmėme sprendimą dėl dezinfekcijos ten, kur yra būtina, bet ji bus atliekama ne pamokų metu, o šiandien vakare. Tie kabinetai šiuo metu yra uždaryti“, – sakė V. Mitalas.

Gabijos gimnazijoje tai yra pirmas teigiamas atvejis, tačiau kitaip nei su pradinukų klasėmis, šioje mokykloje gali tekti ir dalį mokytojų išsiųsti dirbti nuotolinių būdu, jeigu paaiškėtų, kad jų kontaktas su septintos klasės moksleiviu buvo priskiriamas aukštos rizikos kontaktui. Kol kas, Vilniaus miesto savivaldybės duomenimis, visi mokyklos mokytojai dirba įprastai.

„Kol kas tik klasė išsiųsta mokytis nuotoliniu būdu. Viskas daroma pagal NVSC reikalavimus. Kadangi tėvų teigimu tas septintos klasės mokinys užsikrėtė nuo šeimos nario, jis mokyklos nelankė jau nuo penktadienio“, – tikino Vilniaus miesto vicemeras.

M. Mažvydo progimnazijoje anksčiau buvo patvirtintas pirmos klasės mokinio užsikrėtimo atvejis. Vilniaus miesto savivaldybę mokykla informavo, kad šis naujas ir ankstesnis užsikrėtimo atvejai nėra susiję.

V. Mitalas, matydamas plintančią koronaviruso infekciją sostinės mokyklose, tikina, kad dar būtų galima suvaldyti situaciją, jeigu tik NVSC suskubtų patvirtinti veiksmų algoritmus šalies mokyklose. Algoritmus yra sudariusi ir pati Vilniaus miesto savivaldybė bei juos nusiuntusi derinti į NVSC, tačiau, anot Vilniaus vicemero, savivaldybė iki šiol nėra gavusi atsakymo.

„Tokių teigiamų atvejų yra ir, žinoma, dar pasitaikys ir mes patys, kiek galėsime, tą kiekvieną atvejį individualiai vertinsime, priimsime visus būtinus sprendimus. Aš norėčiau pabrėžti, kad tam, jog išvengtume didesnių pasekmių, Vilniaus miestas labai norėtų apie identifikuojamus atvejus ugdymo įstaigose sužinoti ne atsitiktiniu būdu iš tėvų ar mokyklos bendruomenės, bet iš įstaigos, kuri kontroliuoja visus nustatytus atvejus – NVSC“, – sakė V. Mitalas.

Iš viso užsikrėtimai koronavirusu fiksuoti dvidešimtyje Lietuvos ugdymo įstaigų. Su šiais pastaraisias dviem atvejais bendras mokyklų, kuriose patvirtinti užsikrėtimai COVID-19, skaičius šoktelėjo iki 21.

Ketvirtadienį Lietuvoje pranešta apie 36 naujus koronaviruso atvejus. 17 yra patvirtinti židiniuose, daugiau nei trečdalis atvejų juose yra susiję su Šiauliuose veikiančia siuvimo įmone „Interscalit“, ketvirtadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Bendras sergančiųjų skaičius yra didžiausias per visą pandemijos laikotarpį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt