Lietuvoje

2020.09.09 20:34

„Mamų unijos“ vadovė: šeimos namai – įrodymas, kiek daug drauge galime padėti vėžio paliestiems vaikams

atidaryti jaukūs Šeimos namai
Marija Šapokienė2020.09.09 20:34

Rugsėjo 9 d. vėžiu sergančių vaikų paramos fondas „Mamų unija“ jaukiame bičiulių ir rėmėjų rate atvėrė naujų, dar dažais kvepiančių namų duris. Šiame vėžiu sergančių vaikų paramos fondo pastatytame 2000 kv. metrų pastate įsikurs vėžio paliestų vaikų šeimos, veiks dienos centras, kuriame bus teikiamos reabilitacijos, psichologijos, kt. paslaugos ir neįgaliems šalies vaikams. Pasak fondo prezidentės Eglės Mėlinauskienės, šis ambicingas projektas įgyvendintas tik gerų žmonių dėka.

„Net neužtektų žodžių apsakyti tam dėkingumui, kurį jaučiu kiekvienam, kuris prisidėjo, kad idėja padėti vėžiu sergantiems vaikams taip, kaip jiems yra padedama svetur – šeimos namuose – taptų realybe. Daugybė žmonių išgirdę prieš daugelį metų, ką mes norime padaryti, suko pirštą prie smilkinio, sakydami, kad tai padaryti neįmanoma“, – susijaudinusi atidarymo šventės metu, apie gimusią idėją ir jos įgyvendinimą pasakojo E. Mėlinauskienė.

Pasak jos, statyti vėžiu sergančių vaikų šeimoms centrą įkvėpė šeimų ir vaikų išgyvenimai, su kuriais fondas susidūrė jau pirmosios savo darbo dienomis. Ypatingą postūmį projektui davė prieš daugelį metų sirgęs penkiametis Lukas ir jo šeima.

„Lukas labai sunkiai sirgo. Jo nėra tarp mūsų. Tačiau jis iškeliavo būdamas užsienyje, tokiuose namuose, kokius mes šiandien matome čia. Kai aš paklausiau šeimos, ką daryti su Luko gydymui surinktais pinigais, jo šeima paprašė surinktas lėšas skirti šeimos namų statyboms Lietuvoje, kad vėžiu sergantys vaikai galėtų turėti galimybę, kuo daugiau laiko praleisti su šeima tokioje aplinkoje, kuri primintų namus“, – graudinosi fondo įkūrėja.

Šeimos namai įsikūrė netoli Santaros vaikų ligoninės, kad iš visos Lietuvos čia gydytis suvažiavę vaikai galėtų gydytis brangiausių žmonių apsuptyje. Namus pašventino kunigas Vytautas Rapalis, kuris prieš ketverius metus dalyvavo vilties kapsulės užkasimo ir statybų pradžios ceremonijoje. Pirmuosius svečius drauge su fondo prezidente E. Mėlinauskienė ir fondo vadove Justina Žukauskiene pasitiko LR Prezidento patarėja Regina Statkuvienė, kuri perdavė Pirmosios Lietuvos ponios Dianos Nausėdienės sveikinimo žodį, UAB „Conresta“ , kuri vykdė „Mamų Unijos šeimos namų“ statybas, atstovas Tomas Grėbliauskas ir Vilniaus rajono vicemeras Robert Kamarovski.

„Simboliška, kad mūsų atidarymas įvyko lygiai po ketverių metų, kada viltingai Vanaginės kaime, netoli Santariškių, buvo įkasta kapsulė sklype, kurį specialiai Šeimų namams įsigijo mūsų fondas. Mums džiugu, kad šis ambicingas projektas, kuriuo mes labai tikime, pagaliau atvers duris ir šeimos sulauks pagalbos, kurios laukė visus šiuo metus“, – sakė labdaros ir paramos fondo „Mamų unija“ prezidentė Eglė Mėlinauskienė.

Šeimų namų statybas „Mamų unija“ pradėjo 2016 metais. 1 hektaro sklype pastatytas 2000 kv. m. centras, kuriame jaukiai įkurti 11 apartamentų, baseinas, reabilitacijai skirti kabinetai, laisvalaikio, sporto ir informacijos erdvės, virtuvė. Šalia jau pradėtas sodinti sodas ir gėlynai. Projektui reikalingas lėšas - 2,5 mln. eurų per šiuos ketverius metus suaukojo Lietuvos žmonės, įmonės, užsienyje veikiantys fondai. Šeimų namų projektas remiamas išskirtinai privačiomis lėšomis.

Populiariausi

Medikai dirba Alytaus Stasio Kudirkos ligoninėje karantino metu
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje

2021.04.20 09:34
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje patvirtinti 1138 nauji koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, pirmąją skiepo dozę gavo 4541 asmuo

mirė 40–49 metų amžiaus grupei priklausantis asmuo; atnaujinta 10.00