Lietuvoje

2015.12.17 12:11

Seimas priėmė Pajūrio juostos įstatymo pataisas

LRT.lt2015.12.17 12:11

Seimas, 65 parlamentarams balsavus už, nė vienam nebuvus prieš ir 5 susilaikius, priėmė Pajūrio juostos įstatymo pataisas.

Siekiant nustatyti aiškesnį ir paprastesnį pajūrio juostos planavimą įstatyme atsisakyta tolesnio Pajūrio juostos ribų plano, kaip perteklinio dokumento, rengimo pajūrio juostos riboms tvirtinti; atsisakyta nuostatų dėl vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos tvarkos nustatymo, kuri būtų taikoma Pajūrio juostos ribų planui rengti.

Įstatyme įtvirtinta, kad pajūrio juostos ribos nustatomos Pajūrio juostos žemyninės dalies tvarkymo plane.

Priimtomis pataisomis papildyti bendrieji ūkinės veiklos apribojimai draudimu važiuoti motorinėmis transporto priemonėmis, traktoriais ir savaeigėmis mašinomis pajūrio juostos paplūdimiu, kopagūbriu (kopomis) ir povandeniniu krantu, išskyrus ekstremaliųjų situacijų ir avarijų atvejus, atvejus, kai vykdomi paplūdimių priežiūros ir valymo darbai, įgyvendinamos krantotvarkos priemonės, vykdoma kontrolinė (inspekcinė, priežiūros) veikla su pažymėtomis transporto priemonėmis, atliekami moksliniai tyrimai, taip pat transporto priemones, naudojamas valstybei svarbiems projektams įgyvendinti, specialiąsias transporto priemones ir kitą transportą, skirtą inžinerinės infrastruktūros objektams.

Kitais, anksčiau nenurodytais atvejais pajūrio juostoje draudžiama prie jūros kranto privažiuoti, gabenti inventorių ir plaukiojimo priemones, paslaugoms teikti ar veiklai būtinas prekes, įskaitant žuvų išteklių naudotojų, žvejojančių  Baltijos jūros priekrantėje, transporto priemones žvejybos produktų, sugautų Baltijos jūroje žvejybos laivais, iškrovimo, pirminio pardavimo ir supirkimo vietose, galima tik teritorijų planavimo dokumentuose nustatytais ir esamais privažiavimo keliais su kieta danga. Privažiavimo prie jūros kranto tvarką pajūrio juostoje pagal kompetenciją nustato Neringos savivaldybė, suderinusi su Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, Nacionaline žemės tarnyba ir Žuvininkystės tarnyba, Klaipėdos miesto savivaldybė, suderinusi su Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija (Kuršių nerijos dalyje), Aplinkos apsaugos agentūra (pajūrio juostos žemyninėje dalyje) ir Nacionaline žemės tarnyba ir Žuvininkystės tarnyba, Klaipėdos rajono savivaldybė, suderinusi su Aplinkos apsaugos agentūra, Pajūrio regioninio parko direkcija (Pajūrio regioninio parko teritorijoje), Nacionaline žemės tarnyba ir Žuvininkystės tarnyba, ir Palangos miesto savivaldybė, suderinusi su Aplinkos apsaugos agentūra, Nacionaline žemės tarnyba, ir Žuvininkystės tarnyba ir Pajūrio regioninio parko direkcija (Pajūrio regioninio parko teritorijoje).

Priimtomis pataisomis taip pat siekiama užtikrinti griežtesnę statinių statybos kontrolę pajūrio juostoje, aiškiai reglamentuojant statinių statybos sąlygas ir tvarką pajūrio juostoje, taip pat aiškiau apibrėžiant uosto akvatorijose gilinimo darbų sąlygas.

Įstatyme nustatyta, kad statomi nauji pastatai vietoj buvusių, skaidant ir mažinant stambių pastatų tūrius, keičiant jų paskirtį, nesukeliant naujų neigiamų pasekmių gyvenimo ir aplinkos kokybei, arba kai naujų statinių statyba numatyta specialiuosiuose planuose.

Dauguma šio įstatymo nuostatų įsigalioja 2016 m. gegužės 1 d. Tik pajūrio juostos ribų nustatymas Pajūrio juostos žemyninės dalies tvarkymo plane numatytas nuo 2018 m. sausio 1 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.