Lietuvoje

2015.12.17 09:11

Premjeras: E. Pašilis pasirinktas iš trijų kandidatų

ELTA2015.12.17 09:11

Prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlomas kandidatas į generalinius prokurorus teisėjas Evaldas Pašilis buvo pasirinktas iš trijų pretendentų, sako premjeras Algirdas Butkevičius ir tikisi, kad šį kartą Seimas E. Pašilį paskirs vadovauti prokuratūrai.

Pasak premjero, su prezidente kandidatai į prokurorus buvo aptarti praėjusią savaitę.

„Kalbėjomės netgi apie tris kandidatus, bet, aišku, būtų visai negarbinga paskelbti jų pavardes, po to jie turėjo praeiti tam tikras tikrinimo procedūras, po procedūrų dabartinis atrinktas kandidatas turi duoti dar sutikimą, nes jis irgi turėjo pamąstyti. Tai aš visą informaciją turėjau iš anksto“, – ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“ sakė Ministras Pirmininkas.

A. Butkevičius teigė informaciją apie E. Pašilį susirinkęs iš teisėjų bendruomenės, o šalies vadovę informavęs, kad ši kandidatūra yra kompetentinga, teigiamai vertinama tarp teisininkų. Premjeras gyrė E. Pašilio profesionalumą, jį apibūdino kaip gerą vadybininką. E. Pašilio kandidatūrą ketvirtadienį aptars Socialdemokratų frakcija Seime.

„Tikiuosi, kad bus elgiamasi iš politikų pusės solidžiai, atsakingai, ir tikiuosi, kad šitai kandidatūrai bus pritarta“, – teigė premjeras.

Pasak A. Butkevičiaus, nors kiekvienas parlamentaras slaptai balsuodamas turi laisvą Seimo nario mandatą, tačiau tikisi, kad palaikys jau trečiąją Dalios Grybauskaitės teikiamą kandidatą vadovauti Generalinei prokuratūrai.

„Mes, politikai, turime elgtis sąžiningai ir atsakingai. Jeigu jau elgiesi kitaip, tai vis tiek turi būti tam tikri argumentai“, – pabrėžė vyriausybės vadovas.

ELTA primena, kad antradienį Seimui pristatytas prezidentės D. Grybauskaitės siūlomas kandidatas į generalinio prokuroro pareigas teisėjas E. Pašilis žada būti nepriklausomas ir ryžtingas.

Artimiausiu metu planuojami frakcijų susitikimai su kandidatu į generalinio prokuroro pareigas. Seimo posėdyje jo kandidatūrą planuojama svarstyti kitą antradienį, gruodžio 22 d.

15 metų teisėjo darbo patirtį turintis E. Pašilis teisėjo karjerą pradėjo 1999 metais Ukmergėje. Teisininko kvalifikaciją įgijęs Lietuvos policijos akademijoje ir Vilniaus universitete, kandidatas dirbo Ukmergės rajono policijos komisariate Ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnybos jaunesniuoju inspektoriumi, taip pat Mokesčių policijos departamento prie VRM Vilniaus apskrities skyriuje Kvotos ir operatyvinės veiklos tarnybos inspektoriumi. 42 m. amžiaus kandidatas taip pat penkerius metus vadovavo Ukmergės rajono apylinkės teismui.

Seimas jau du kartus atmetė prezidentės siūlytus kandidatus į generalinius prokurorus: pavasarį parlamentarai nepritarė Nerijaus Meilučio skyrimui, o rudenį atmetė Editos Dambrauskienės kandidatūrą. Šiuo metu Generalinei prokuratūrai laikinai vadovauja generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.