captcha

Jūsų klausimas priimtas

S. Skvernelis: EK siūlymas dėl sienų apsaugos negali varžyti valstybių suvereniteto

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis teigiamai vertina Europos Komisijos (EK) siūlymą burti naujas ES pasienio ir pakrančių apsaugos pajėgas, tačiau teigia, kad jos turėtų būti naudojamos tik su Bendrijos narių sutikimu.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Anot ministro, mobilios ir veiksmingos pajėgos padėtų efektyviau saugoti išorines Šengeno erdvės ribas, Europos Sąjungai susiduriant su didžiausia iki šiol imigracijos krize.

„Vienareikšmiškai tai neturi kėsintis į valstybės narės suverenitetą. Jeigu ištinka krizė, tai tik su (valstybės. – ELTA) prašymu ir su sutikimu galėtų būti panaudojamos pajėgos užtikrinant išorinės sienos (saugumą. – ELTA)“, – po vyriausybės posėdžio trečiadienį žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Jeano Claude Junckerio vadovaujama Europos Komisija antradienį pasiūlė kurti naują ES sienų ir pakrančių apsaugos tarnybą, kuri krizės atveju būtų pajėgi mobilizuoti 1 500 pareigūnų, taip pat turėtų teisę pati pirkti sau reikalingą įrangą bei naudotis Bendrijos narių siūlomais resursais.

Daug prieštaravimų sukėlė siūlymas leisti tarnybai veikti Bendrijos narės teritorijoje be jos sutikimo, šią nuostatą iškart atmetė Lenkija. Pats Ž. K. Junkeris, kalbėdamas Europos Parlamente, ES šalis paragino skubiai pritarti jo pasiūlymui ir „skubiai ištaisyti Šengeno sistemos spragas“.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...