captcha

Jūsų klausimas priimtas

Valstybės kontrolė: kibernetinio saugumo lygis institucijose tik vidutinis

Kibernetinio saugumo auditą valstybinėse institucijose atlikusi Valstybės kontrolė konstatavo, kad viešojo sektoriaus įstaigos taiko tik ketvirtadalį organizacinių priemonių ir įgyvendina tik pusę techninių priemonių saugumui užtikrinti.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Anot Valstybės kontrolės, dažniausiai kibernetinio saugumo spragų pasitaiko saugumo valdymo sistemų kūrime, incidentų valdyme, personalo kompetencijos tobulinime. Įstaigos taip pat tampa pažeidžiamos dėl netinkamų saugumo parametrų konfigūravimo ar elektroninio pašto, mobiliojo ryšio ar kitų komunikacinių technologijų valdymo.

Nors didžiausias dėmesys šiuo metu skiriamas reagavimui į kibernetinius incidentus ir jų užkardymui, Valstybės kontrolės teigimu, pamirštami tradiciniai elektroninės informacijos saugos aspektai – konfidencialumas, informacijos vientisumas ir prieinamumas.

„El. informacijos saugos (kibernetinio saugumo) plėtros 2011–2019 m. programa, kurioje planuota pasiekti daugiausia rezultatų šioje srityje, vykdoma nerezultatyviai (bendras programos tikslų įgyvendinimas 2015 m. rugsėjo mėn. siekė penktadalį)“, – skelbia Valstybės kontrolė.

Auditoriai taip pat atkreipia dėmesį, kad kibernetiniam saugumui ir el. informacijos saugai reikalingų lėšų skyrimas ir panaudojimas vykdomas nenustačius lėšų skyrimo prioritetų ir kriterijų, neturint duomenų apie faktinę įstaigų kibernetinio saugumo būklę.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...