Lietuvoje

2015.12.16 16:38

Valstybės kontrolė: kibernetinio saugumo lygis institucijose tik vidutinis

ELTA2015.12.16 16:38

Kibernetinio saugumo auditą valstybinėse institucijose atlikusi Valstybės kontrolė konstatavo, kad viešojo sektoriaus įstaigos taiko tik ketvirtadalį organizacinių priemonių ir įgyvendina tik pusę techninių priemonių saugumui užtikrinti.

Anot Valstybės kontrolės, dažniausiai kibernetinio saugumo spragų pasitaiko saugumo valdymo sistemų kūrime, incidentų valdyme, personalo kompetencijos tobulinime. Įstaigos taip pat tampa pažeidžiamos dėl netinkamų saugumo parametrų konfigūravimo ar elektroninio pašto, mobiliojo ryšio ar kitų komunikacinių technologijų valdymo.

Nors didžiausias dėmesys šiuo metu skiriamas reagavimui į kibernetinius incidentus ir jų užkardymui, Valstybės kontrolės teigimu, pamirštami tradiciniai elektroninės informacijos saugos aspektai – konfidencialumas, informacijos vientisumas ir prieinamumas.

„El. informacijos saugos (kibernetinio saugumo) plėtros 2011–2019 m. programa, kurioje planuota pasiekti daugiausia rezultatų šioje srityje, vykdoma nerezultatyviai (bendras programos tikslų įgyvendinimas 2015 m. rugsėjo mėn. siekė penktadalį)“, – skelbia Valstybės kontrolė.

Auditoriai taip pat atkreipia dėmesį, kad kibernetiniam saugumui ir el. informacijos saugai reikalingų lėšų skyrimas ir panaudojimas vykdomas nenustačius lėšų skyrimo prioritetų ir kriterijų, neturint duomenų apie faktinę įstaigų kibernetinio saugumo būklę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.