Naujienų srautas

Lietuvoje2015.12.16 11:44

A. Paulauskas: Rusija naudoja Siriją kaip poligoną

BNS 2015.12.16 11:44

Rusija naudoja Siriją kaip poligoną, ir Lietuvai svarbu stebėti situaciją siekiant įvertinti Rusijos karinę galią, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas.

„Lietuvai svarbu žioti, kad praktiškai šiuo metu Rusija laiko Siriją kaip poligoną, kur yra išbandomi ginklai, seni sandėliai ištuštinami ir užsipildo moderniais (ginklais), ir visa tai stiprina Rusijos karinę galią, nes ji demonstruoja ten savo naujausius ginklus, turi galimybę išbandyti, kitaip sakant, poligonas, ir labai neblogas“, – žurnalistams po komiteto posėdžio sakė A. Paulauskas.

Uždarame komiteto posėdyje trečiadienį informaciją dėl situacijos Vidurio Rytuose ir Rusijos veiksmų Sirijoje pristatė Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos.

„Jei mūsų šiandieninė grėsmė (kyla) iš Rytų, ir jei ji po šio konflikto stiprėja, gynybinė jėga, ji ir mums darosi labiau pavojinga“, – A. Paulauskas atsakė į klausimą, kodėl aktualu išsamiai susipažinti situacija Sirijoje.

Rusija prieš daugiau kaip du mėnesius įsitraukė į karą Sirijoje, padėdama Damasko režimui, kurį Vakarai kaltina karo nusikaltimais. Pilietinis karas Sirijoje trunka nuo 2011 metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi