Lietuvoje

2020.09.07 19:59

Po suklastotų prezidento rinkimų prieglobsčio Lietuvoje paprašė 14 baltarusių

Augustinas Šemelis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.09.07 19:59

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) duomenimis, nuo suklastotų Baltarusijos prezidento rinkimų Lietuvoje prieglobsčio pasiprašė keturiolika baltarusių, o per praėjusią savaitę – du.

Tai yra kelis kartus daugiau nei Latvijoje, kurioje prieglobsčio iš viso panoro keturi baltarusiai, ir kiek mažiau nei Lenkijoje – joje prieglobsčio prašo aštuoniolika baltarusių. Dar 37 baltarusiai pasinaudojo galimybe atvykti į Lietuvą su Vidaus reikalų ministerijos (VRM) leidimu dėl ypatingų humanitarinių priežasčių.

Pažeidimų skaičius Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, pasak valstybės sienos apsaugos tarnybos, nuo rinkimų net sumažėjo, nes Baltarusijos pusėje sugriežtinta kontrolė. Lietuvos pasieniečiai Baltarusijos teritorijoje užfiksavo ir imitacinį Lietuvos pasienio ženklą, skirtą suklaidinti galimus pažeidėjus Baltarusijos pusėje ir sulaikyti juos iš anksto.

„Kadangi tai yra vis dėlto Baltarusijos teritorija, mes tai pastebėjome, informavome mūsų kolegas ir atitinkamai įvyko susitikimas su Baltarusijos sienos apsaugos tarnybų atstovais.

Tai buvo pastebėta tuomet, kai mes ten vykdėm stebėjimą. Bet šiaip pakankamai dažnai tokių atvejų būna – jie imituoja sieną savo pusėje, kad galėtų sureaguoti dar iki atvykimo iki valstybės sienos“, – aiškina VSAT vadas Rustamas Liubajevas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt