Naujienų srautas

Lietuvoje2015.12.15 18:24

Pirmą dieną Vilniuje į darželius užsiregistravo 1 736 vilniečiai

LRT.lt 2015.12.15 18:24

Antradienį, prasidėjus registracijai į sostinės darželius kitiems metams, vaikus į darželius užregistravo 1 736 vilniečiai. Nebelikus ydingo principo „kas pirmesnis – tas gudresnis“ principo, prašymus galima registruoti iki pat 2016 m. balandžio 30 dienos, rašoma pranešime spaudai.

2017 ir vėlesniems metams galima registruotis bet kada. Po to, kai savivaldybė tėvams suteikė galimybę pasirinkti registracijai patogiausią metą, elektroninė prašymų priėmimo sistema veikia sklandžiai.

„Labai džiaugsiuosi, kad vilniečiai išgirdo mano kvietimą neskubėti registruotis, nes šiemet registracijos laikas nieko nelemia. Tai rodo, kad pasitikėjimas tarp valdžios ir miestiečių auga. Noriu padėkoti ir savivaldybės darbuotojams, kurie susitelkė bendram tikslui – padaryti registracijos į darželius sistemą aiškesnę ir patrauklesnę miestiečiams“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Savivaldybė tėvams primena naujosios tvarkos privalumus – skubėti registruotis nereikia, nes laikas neturi įtakos vaiko patekimui į darželį ir jo vietai eilėje. Prašymą 2016 metams galima registruoti iki balandžio 30 d. (tik po šios datos bus pradėtos formuoti galutinės eilės ir grupės į darželius). 2017 ir vėlesniems metams galima bet kuriuo metu. Registracija vyksta elektroninėje erdvėje – centralizuotoje prašymų pateikimo sistemoje darzelis.vilnius.lt.

Savivaldybės pagrindinis siekis šiuo metu yra stengtis,  kad po trejų metų visi norintys lankyti darželius galėtų pasirinkti ir gauti jiems tinkamiausią vietą, ir tam pasitelktas visas kompleksas naujų sprendimų.  Nuo kito rudens tikimasi sukurti papildomai dar beveik 800 naujų vietų, pritaikius darželiams remontuotinas savivaldybės patalpas (darželiai „Ąžuolas“, „Gluosnis“, „Malūnėlis“).

Pagal 100 eurų programą sukurta papildomų 1 000 vietų privačiuose darželiuose. Šiuo metu aiškinamasi, kiek daugiau vaikų kitąmet galės priimti privatūs Vilniaus darželiai, ir kiek dar tėvų galės pasinaudoti 100 eurų kompensacija.

Spręsdama vietų stygiaus sostinės darželiuose problemą, trečiadienį miesto Taryba spręs, ar nustatyti mažesnę verslo liudijimo kainą Vilniaus teritorijoje dirbančioms vaikų auklėms – taikyti vos 1 euro simbolinį pajamų mokestį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi