Naujienų srautas

Lietuvoje2015.12.15 19:28

L. Linkevičius: ES išorės sienų apsauga – esminė sąlyga siekiant sumažinti nelegalią migraciją

LRT.lt 2015.12.15 19:28

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gruodžio 15 dieną Briuselyje vykusiame Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) susitikime pažymėjo, kad siekiant įveikti migracijos krizę svarbu įgyvendinti susitarimus tiek ES viduje, tiek ir su išorės veikėjais, rašoma pranešime spaudai.

„ES išorės sienų apsaugos stiprinimas išlieka esminiu elementu siekiant sumažinti nelegalios migracijos srautus ir išsaugoti Šengeno erdvę, kurios pagrindinis principas – laisvas asmenų judėjimas. Būtina stiprinti bendradarbiavimą su trečiosiomis šalimis, užtikrinti, kad nelegalūs migrantai būtų nedelsiant grąžinti į kilmės šalis, būtų efektyviai kovojama su nelegaliu žmonių gabenimu“, – pažymėjo L. Linkevičius.

BRT susitikimas buvo skirtas pasirengti gruodžio 17–18 d. Europos Vadovų Tarybai (EVT), kurioje numatytos šios temos: migracija, kova prieš terorizmą, Ekonominė ir pinigų sąjunga, ES bendroji rinka, Energetikos sąjunga ir Jungtinės Karalystės siūlomos reformos. Bendrųjų reikalų tarybos metu ministrai aptarė EVT išvadų projektą.

Kalbėdamas apie kovą prieš terorizmą, L. Linkevičius pabrėžė, kad ES turi būti aktyvi, skleisdama savo vertybes bei stiprindama žmonių atsparumą bet kokiai propagandai, įskaitant teroristinę. Pasak ministro, būtina stiprinti ES strateginės komunikacijos pajėgumus. Kitas ES prioritetas – integruotos energetikos rinkos kūrimas, kuris prisidėtų ir prie Lietuvos energetinio saugumo užtikrinimo.

Ministrai taip pat aptarė ES plėtros ir Stabilizacijos ir asociacijos procesą bei priėmė Tarybos išvadas, kuriose įvertino Turkijos ir Vakarų Balkanų šalių – Albanijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Juodkalnijos, Kosovo, Buvusiosios Jugoslavijos Respublikos Makedonijos ir Serbijos – pažangą siekiant atitikti narystės ES kriterijus, nubrėžė gaires 2016 metams.

Susitikimo metu ministrai patvirtino derybose tarp Komisijos, Tarybos ir Europos Parlamento pasiektą susitarimą, kuriuo užtikrinamas efektyvesnis šių institucijų bendradarbiavimas, ES teisėkūros procesas tampa skaidresnis ES piliečiams.

Ministrams buvo pristatyta 2016 m. metinė augimo apžvalga, kurioje nustatomi bendrieji ES ekonominiai ir socialiniai prioritetai, o valstybėms narėms pateikiama politinių rekomendacijų ateinantiems metams.

BRT pritarė pristatytai Trejeto programai, kurioje paminėti pagrindiniai prioritetai ir strateginės gairės trijų šalių – Nyderlandų, Slovakijos, Maltos – pirmininkavimo ES Tarybai metu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi