Lietuvoje

2015.12.15 16:06

Kalėdų karavanas iš Vilniaus Rotušės aikštės išvyko į 16-ąją kelionę

LRT.lt2015.12.15 16:06

Antradienį iš Vilniaus Rotušės aikštės į 16-ąją kelionę per Lietuvos miestus buvo išlydėtas tradicinis Kalėdų karavanas. Šiais metais jis aplankys 10 mūsų šalies miestų, o paskutine jo stotele taps Lietuvos kultūros 2015-ųjų metų sostinė Žagarė.

Palydėti Kalėdų karavaną į kelionę atvyko Prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma Adamkiene, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Olimpinio fondo vadovas Vitalijus Vasiliauskas, penkiakovininkė, olimpinė ir pasaulio čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, irkluotojas, dukart pasaulio vicečempionas ir dukart Europos čempionas Saulius Ritteris, irkluotojas, pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas ir daugkartinis Europos čempionas Mindaugas Griškonis, „Coca-Cola HBC“ Baltijos regiono prekybos vadovas Valdas Pakštys bei Žagarės regioninio parko direktorius Mindaugas Balčiūnas.

Išlydėdamas Kalėdų karavaną, jo ekscelencija Prezidentas V. Adamkus sakė: „Džiugu, kad Kalėdų karavanas per Lietuvą keliauja jau tiek daug metų, suteikdamas džiaugsmą, dalindamas dovanas ir kviesdamas sportuoti. Prašau perduoti sveikinimus ir linkėjimus visiems Lietuvos vaikams.“

„Kalėdų karavano tikslas – padėti Lietuvos mokykloms sukurti geresnes sąlygas vaikams sportuoti, taip pat garsių šalies sportininkų asmeniniu pavyzdžiu paskatinti mūsų šalies žmones judėti daugiau“, – sako LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Iš Vilniaus Kalėdų karavanas keliaus į Švenčionis, kur vakare padės švenčioniškiams įžiebti miesto eglę. Garsių sportininkų lydimas Karavanas tęs savo kelionę 5 dienas ir, skleisdamas Kalėdų nuotaiką, dalindamas dovanas mokykloms, aplankys Ignaliną, Visaginą, Rokiškį, Biržus, Pasvalį, Pakruojį, Šiaulius ir Žagarę, skelbiama pranešime spaudai.

Miestų aikštėse, kuriuose lankysis karavanas, vaikai ir suaugusieji turės galimybę susitikti ne tik Kalėdų Senelį Sigutį Jačėną, aplankyti sunkvežimiuose veikiančias nykštukų dirbtuves bei Kalėdų Senelio kambarį. Bene svarbiausia Kalėdų karavano dovana bendruomenėms – susitikimai su Lietuvą pasaulyje garsinančiais mūsų sportininkais. Renginių metu jie ne tik atsakys į miestelėnų bei Kalėdų Senelio klausimus, bet ir pakvies susirinkusiuosius smagiai pajudėti.

Paskutinė 5 dienas truksiančios karavano kelionės Lietuvoje stotelė bus šių metų kultūros sostinė Žagarė, įsikūrusi Lietuvos ir Latvijos paribyje. Iš čia pirmą kartą Kalėdų karavanas iškeliaus į Latviją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.