Lietuvoje

2015.12.15 09:13

Premjeras įvertino kandidatą į generalinio prokuroro postą

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2015.12.15 09:13

Premjeras teigiamai vertina į prokuroro pareigas siūlomą Ukmergės rajono apylinkės teismo teisėją 42 metų Evaldą Pašilį. Anot A. Butkevičiaus, kandidato laukia nemaža užduotis Seime – pristatyti savo programą, viziją ir planuojamus darbus.

„Manau, kad jo laukia ne tik svarbus vadovaujantis darbas. Viena pagrindinių užduočių – sutelkti prokuratūros kolektyvą, kuris šiuo metu, toli gražu, nėra vieningas. Tikiuosi, kad Seimas pritars šiai kandidatūrai. Žinoma, kol kas sakau savo nuomonę, bet antradienį su socialdemokratais šią kandidatūrą apsvarstysime“, – tvirtina premjeras.

Jis nurodo, akd pirmadienį prezidentė pristatė siūlomą kandidatą ir premjeras yra pasiruošęs su šia kandidatūra supažindinti frakcijos narius. „Iš kitų teisininkų girdžiu atsiliepimus. Kandidatas vertinamas gana teigiamai“ – pastebi A. Butkevičius.

Socialinio modelio svarstymas – per lėtas

Premjeras taip pat įvertino daug ginčų sukėlusio socialinio modelio svarstymą. A. Butkevičiaus teigimu, svarstymas nestringa, bet vyksta per lėtai. Ministro pirmininko nuomone, dėl to kalti opozicinių partijų atstovai, kurie trukdo.

 „Pats svarstymas nestringa, bet Socialinių reikalų ir darbo komitete jis vyksta per lėtai. Manau, kad kai kurie opozicijos Seimo nariai trukdo greičiau paruošti bendras komiteto išvadas, nes reikalauja, kad už kiekvieną įstatymo straipsnį būtų balsuojama. Nors prieš tai buvo sutarta Trišalėje taryboje, sudėti parašai verslo organizacijų, profsąjungų, kad bus vieningai išvadoms pritarta. To susitarimo nesilaiko Seimo nariai“, – sako A. Butkevičius.

Jo teigimu, dėl šios priežasties užsitęsė įstatymo projektų svarstymas komitete. „Manome, kad komitetas sėkmingai šitą darbą pabaigs per sausio mėnesį“, – įsitikinęs A. Butkevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.