Lietuvoje

2015.12.14 18:16

Kiaules tik per televizorių matęs lietuvis Danijoje tapo fermos viršininku

2015.12.14 18:16

Šį antradienį 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ laidoje „Emigrantai“ – ekskursija po kiaulių fermą Danijoje: tikriausiai pirmą kartą Lietuvos televizijų istorijoje laidos kūrėjai bandys priimti kiaulės jauniklius. Deja, kartais ir žurnalistams pasitaiko neįveikiamų užduočių. O štai kiaulių fermos viršininkui Ričardui tai kasdienybė.

Į Daniją, klestinčią gyvulininkystės ir žemės ūkio šalį, Ričardas atvyko prieš devynerius metus. Iš Šiaulių kilęs vyras prieš emigraciją dirbo geležinkelių įmonėje. „Mačiau, kad geriau nebus“, – apie išvykimo iš Lietuvos priežastis laidoje „Emigrantai“ pasakos vyras.

Ričardas į Daniją važiavo dirbti ne fermoje, o statybose, tačiau visai netikėtai tapo kiaulių žinovu. Laidos „Emigrantai“ kūrėjai prisipažįsta, kad vos tik įėjus į fermą – riečia nosį. Lietuvis taip pat prisimena, kad, pirmą kartą žengęs pro fermos duris, išsigando – viskas atrodė svetima ir sudėtinga. „Kai žinai, kad turi arba dirbti, arba vėl grįžti į Lietuvą, užsimerki ir darai, ką reikia“, – pasakos fermos viršininkas.

Miestiečiu save laikantis vyras anksčiau kiaules buvo matęs tik per televizorių. O šiandien Ričardui gyvulių reikalai – maloni kasdienybė: kiaulių apsėklinimas, jauniklių priėmimas. Mat fermoje, kuriai vadovauja lietuvis, kiaulės auginamos ne mėsai. Visos jos – būsimos arba ką tik jauniklių susilaukusios mamos. Ričardo tikslas – kuo geriau jomis pasirūpinti, kad galėtų džiaugtis kuo gausesniu mažų kiauliukų būriu.

Milžiniškoje fermoje dirba vos keletas žmonių, beveik visi – lietuviai. Ričardas sako, kad nėra geresnio darbuotojo už lietuvį. Deja, tautiečiai turi vieną bėdą – po darbų mėgsta pakilnoti stikliuką, ir būtent dėl šios priežasties praranda savo darbo vietą.

Fermoje dirba ir Ričardo žmona. Vyras tvirtina, kad šiandien šeima jaučiasi laiminga: pagaliau jaučia tvirtą pagrindą po kojomis ir džiaugiasi mėgstamu darbu. Apie tėvynę lietuviai nesvajoja. „Yra dar daug gražių šalių“, – laidos „Emigrantai“ kūrėjams sako emigrantas Ričardas.

Laida „Emigrantai“ – antradieniais 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Reportažus rengia Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė. Laidos įrašą galite rasti LRT.lt mediatekoje.