Lietuvoje

2020.09.04 14:54

Liberalų sąjūdžio ministrų sąraše – vieta ir Pranckiečiui, ir Lopatai

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.09.04 14:54

Artėjant rinkimams partijos jau imasi spręsti, kas, sėkmės atveju, užimtų vietas ministrų kabinete. Portalo LRT.lt gautame sąraše – pavardės žmonių, kuriuos ministrais teiktų Liberalų sąjūdis.

Partijos pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen matuojama premjerės kėdė. O liberalų sąrašo naujokui Viktorui Pranckiečiui numatytos dvi galimos vietos – dabartinė Seimo pirmininko ir Žemės ūkio ministro.

Iš viso redakcijos gautame sąraše įvardinta, kas galėtų vadovauti 12-ai iš 14-os ministerijų. Nenurodyta, kas galėtų vadovauti Finansų bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoms.

Trys kertinės ministerijos

Aplinkos ministeriją ketinama patikėti dabartiniam Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojui Simonui Gentvilui. Kaip portalui LRT.lt sakė liberalų lyderė V. Čmilytė-Nielsen, tai yra viena iš ministerijų, kurios, jei derėtųsi dėl Vyriausybės, jie neatsisakytų.

„Kertinėmis mes laikytume Švietimo, Aplinkos ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijas. Tai yra trys pagrindinės, mūsų manymu. Taip pat, jei reikėtų dar kelias paminėti, būtų Susisiekimo, Teisingumo, bet tos trys yra kertinės“, – teigė Liberalų sąjūdžio vedlė.

Ką liberalai siūlytų vadovauti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, kol kas nėra skelbiama. V. Čmilytė-Nielsen portalui LRT.lt sakė, kad vadovauti šiai ministerijai partija rado itin stiprią kandidatę, bet ji nėra partijos narė, todėl įvardinta bus tik po pirmojo rinkimų turo.

Vadovauti Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, pagal sąrašą, siūlomas Kauno miesto mero patarėjas Simonas Kairys. Jis taip pat įvardintas ir kaip galimas kultūros bei energetikos ministras.

V. Čmilytės-Nielsen įvardintai Susisiekimo ministerijai vadovauti siūlomas Andrius Bagdonas. Kas galėtų vadovauti Teisingumo ministerijai, kol kas aiškiai neįvardijama, nes, kaip sakė liberalų pirmininkė, galimi kandidatai yra keli.

Ministrais matomi ir merai

Galimų liberalų ministrų sąraše galima rasti ir jau kitas pareigas einančių politikų, pavyzdžiui, merų pavardes. Kaip galima socialinės apsaugos ir darbo ministrė įvardijama Trakų rajono merė Edita Rudelienė. Sveikatos apsaugos ministerijai, jei ministrą skirtų liberalai, vadovautų Plungės rajono meras Audrius Klišonis. Vidaus reikalų ministru įvardijamas Joniškio meras, buvęs Seimo narys Vitalijus Gailius.

Užsienio reikalų ministru įvardijamas europarlamentaras Petras Auštrevičius. Numatomi ir galimi kandidatai vadovauti Krašto apsaugos ministerijai. Vienas jų – politologas Raimundas Lopatą, kitas – Egidijus Papečkys. Tiesa, pastarasis matuojamas ir į viceministro kėdę.

Galiausiai, Žemės ūkio ministerija, kaip nurodoma LRT.lt gautame sąraše, būtų patikėta buvusiam „valstiečiui“, dabartiniam Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui.

„Kalbant tiek apie V. Gailių, kaip galimą vidaus reikalų ministrą, tiek apie A. Klišonį, Plungės merą, kaip galima sveikatos apsaugos ministrą, tiek apie V. Pranckietį, kaip žemės ūkio ministrą, šitie dalykai yra aptarti ir suderinti su pačiais kandidatais“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Ministro posto nesiektų E. Gentvilas, jis pretenduotų į frakcijos seniūno pareigas.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

Populiariausi

Medikų kova su COVID-19

Lietuvoje

2021.01.15 12:24

Nerimas Pagėgiuose: COVID-19 mistiškai plinta slaugos įstaigoje, serga tik globotiniai, darbuotojų testai – neigiami kol kas neatsekama užsikrėtimų grandinė, papildyta NVSC komentaru

7
VUL Santaros klinikos; gydytojai; ligoninė

Lietuvoje

2021.01.15 09:32

1149 COVID-19 atvejai: naujas protrūkis Pagėgiuose, po tris asmenis mirė 50–59 ir 60–69 amžiaus grupėse nuo pandemijos pradžios pasveiko daugiau nei 100 tūkst. žmonių; atnaujinta 11.22

5