Lietuvoje

2015.12.14 15:42

Prasidėjo ginkluotos gynybos pratybos „Perkūno skydas 2015“

LRT.lt 2015.12.14 15:42

Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre (Nemenčinė) pirmadienį prasidėjo valstybės ginkluotos gynybos pratybos „Perkūno skydas 2015“.

Daugiau nei 100 dalyvių 5 dienas planuos šalies gynybos operacijas, reaguojant į įvairaus pobūdžio incidentus, keliančius grėsmę nacionaliniam saugumui ir šalies suverenumui. „Labai svarbu, kad prie valstybės ginkluotos gynybos organizavimo ir vykdymo išvien dirba į ginkluotųjų pajėgų sudėtį įeinančios organizacijos, taip pat kitos Lietuvos institucijos ir NATO štabai, taip gauname maksimalų efektyvumą ir sklandžią koordinaciją tarp visų lygių“, – sakė pratyboms vadovaujantis Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis.

Šiose pratybose dalyvauja atstovai iš visų Lietuvos kariuomenės pajėgų, Krašto apsaugos ministerijos, NATO ir JAV štabų: NATO pajėgų integravimo vieneto, NATO Šiaurės rytų tarptautinės korpuso vadavietės, JAV vadavietės Europoje, NATO Jungtinių pajėgų vadavietės Brunsume ir NATO Vyriausiosios jungtinės pajėgų vadavietės Europoje. Pratybose taip pat dalyvauja Vidaus reikalų ministerijos pavaldžių vienetų pareigūnai iš Policijos departamento, Viešojo saugumo tarnybos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Vadovybės apsaugos departamento, Lietuvos šaulių sąjungos ir kitų institucijų atstovai.

Pratybų „Perkūno skydas 2015” tikslas yra planuoti ir tobulinti valstybės ginkluotos gynybos organizavimą ginkluotoms pajėgoms veikiant savarankiškai ir sąveikaujant su atvykstančiomis sąjungininkų pajėgomis. Šio tipo pratybos anksčiau vyko pavadinimu “Gintarinė drąsa”.

Vienas iš pagrindinių Lietuvos kariuomenės taikos meto uždavinių – užtikrinti kovinės parengties palaikymą ir pasiruošimą valstybės ginkluotai gynybai.