Lietuvoje

2015.12.14 17:24

ES užsienio reikalų ministrai aptaria padėtį Libijoje

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.12.14 17:24

Europos Sąjungos narių užsienio reikalų ministrai Briuselyje aptaria pastangas Libijoje įgyvendinti nacionalinės vienybės planą, kad tarpusavyje kovojančios politinės jėgos suvienytų pastangas kovoti su „Islamo valstybe“. Prancūzija perspėjo, kad džihadistų kovotojai skverbiasi iš pakrantės į šalies gilumą prie naftos gręžinių. Vokietija paskelbė apie naują derybų dėl Sirijos raundą, kuris šios savaitės pabaigoje turi vykti Niujorke.

Europos Sąjungos diplomatijos vadovai susitinka netrukus po to, kai 17 valstybių pritarė Jungtinių Tautų pastangoms Libijoje sudaryti nacionalinės vienybės vyriausybę. Tai tapo gyvybiškai būtina – pasinaudojusios politinių chaosu šalyje, įvairių grupuočių kova, „Islamo valstybės“ ordos stengiasi prasiskverbti į šalies gilumą prie naftos verslovių.

„Mano nuomone, labai galimas dalykas, kad Romos susitikime dalyvavusios opozicijos grupės dar iki Kalėdų pasirašys susitarimą“, – sakė Vokietijos užsienio reikalų ministras Frank-Walteris Steinmeieris.

Posėdyje aptariama ir padėtis Sirijoje, į posėdį pakviestas Turkijos užsienio reikalų ministras.

„Atvykus Turkijos užsienio reikalų ministrui, turime galimybę išsiaiškinti kaip Europos Sąjunga bendradarbiauja su Turkija, kaip strategine partnere, kovodama su  terorizmu čia, Europoje ir su džihadistais Irake ir Sirijoje.  Noriu kolegas informuoti apie Londone vasarį planuojamą konferenciją dėl Sirijos. Ketiname padrąsinti pabėgėlius likti regione“, – pasakojo Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Philipas Hammondas.

Siekdama, kad Turkija aktyviau stengtųsi stabdyti migrantų srautą, Europos Sąjunga atgaivina Turkijos narystės derybas, bus atvertas finansų srities reguliuojantis derybų skirsnis, nors Europa labai abejoja, ar Turkija užtikrins savo centrinio banko nepriklausomybę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.