Naujienų srautas

Lietuvoje2015.12.14 23:48

L. Graužinienė apie E. Pašilį: pasirinktas tikrai kompetentingas kandidatas

ELTA 2015.12.14 23:48

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė teigiamai vertina prezidentės Dalios Grybauskaitės pasirinktą kandidatą į generalinio prokuroro postą teisėją Evaldą Pašilį. Parlamento vadovės nuomone, pasirinktas tikrai kompetentingas kandidatas.

„Tikiuosi, kad Seimas įvertins pasirinkimą. (...) Vertinu labai teigiamai, tai tikrai kompetentingas žmogus, turintis vadovavimo gerų įgūdžių, ir prisimenant jo darbą vadovu teisme tai atsiliepimai yra patys geriausi“, – pirmadienį žurnalistams sakė L. Graužinienė.

Seimo pirmininkės teigimu, E. Pašilio kandidatūra į generalinius prokurorus Seimui bus pateikta antradienį.

„Į darbotvarkę jau yra įtraukta antradienį“, – sakė L. Graužinienė.

15 metų teisėjo darbo patirtį turintis kandidatas teisėjo karjerą pradėjo 1999 metais Ukmergėje. Anot prezidentūros, prieš kelias savaites E. Pašilis Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos vienbalsiai pripažintas vienu tinkamiausių Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo pareigoms eiti.

Teisininko kvalifikaciją įgijęs Lietuvos policijos akademijoje ir Vilniaus universitete, kandidatas dirbo Ukmergės rajono policijos komisariate Ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnybos jaunesniuoju inspektoriumi, taip pat Mokesčių policijos departamento prie VRM Vilniaus apskrities skyriuje Kvotos ir operatyvinės veiklos tarnybos inspektoriumi. 42 m. amžiaus kandidatas taip pat penkerius metus vadovavo Ukmergės rajono apylinkės teismui.

ELTA primena, kad Seimas jau du kartus atmetė prezidentės siūlytus kandidatus į generalinius prokurorus: pavasarį parlamentarai nepritarė Nerijaus Meilučio skyrimui, o rudenį atmetė Editos Dambrauskienės kandidatūrą. Šiuo metu Generalinei prokuratūrai laikinai vadovauja generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi