Lietuvoje

2015.12.14 13:02

Keičiasi registracija į Vilniaus vaikų darželius

LRT.lt 2015.12.14 13:02

Prioritetas teikiamas tiems tėvams, kurių deklaruota gyvenamoji vieta ne mažiau kaip 2 metus buvo Vilniuje; vaikams iš daugiavaikių šeimų (auginančių 3 ir daugiau vaikų); vaikams, kurių brolis ir sesuo lanko tą pačią įstaigą, skelbia Vilniaus savivaldybė.

Antradienį startuos registracija į Vilniaus darželius. Šiais metais ji kitokia – pirmenybė nebus teikiama užsiregistravusiems anksčiausiai. Registruotis ateinančiam rugsėjui galima bet kada iki balandžio pabaigos. Vėlesniems metams vaiką į darželį galima registruoti bet kuriuo metu.

Pasak miesto mero Remigijaus Šimašiaus, siekiama, kad po trejų metų visi norintys lankyti darželius galėtų pasirinkti ir gauti jiems tinkamiausią vietą, ir tam pasitelktas visas kompleksas naujų sprendimų.  Nuo kito rudens tikimasi sukurti papildomai dar beveik 800 naujų vietų, pritaikius darželiams remontuotinas savivaldybės patalpas (darželiai „Ąžuolas“, „Gluosnis“, „Malūnėlis“). 

Pagal 100 eurų programą sukurta papildomų 1 000 vietų privačiuose darželiuose. Šiuo metu aiškinamasi, kiek daugiau vaikų kitąmet galės priimti privatūs Vilniaus darželiai, ir kiek dar tėvų galės pasinaudoti 100 eurų kompensacija. 

Spręsdama vietų stygiaus sostinės darželiuose problemą, šią savaitę miesto taryba spręs, ar nustatyti mažesnę verslo liudijimo kainą Vilniaus teritorijoje dirbančioms  vaikų auklėms – taikyti  vos 1 euro simbolinį pajamų mokestį.

Mero pavaduotojas Valdas Benkunskas atkreipė tėvų dėmesį – nuo šiol vilniečiai gali registruoti vaiką į darželį vos jam gimus, nes tai padidina galimybę gauti vietą. O anksčiau užpildyti  prašymai priimti vaiką į darželį tebegalioja ir iš naujo vaiko registruoti nereikia. Nuo gruodžio 15 dienos prasidės nauja registracija į darželius tiems, kas iki šiol dar nebuvo užsiregistravę.  

„Norime pabrėžti, kad pildydami naują prašymą priimti vaiką ar pakeisti darželį, panaikinsite ankstesnįjį savo prašymą ir prarasite dabartinę vietą eilėje“, – sako vicemeras V. Benkunskas. 

„Reikia pasidžiaugti, kad naujoji registracijos sistema tikrai yra žymiai geresnė ir žingsnis į priekį, nes nebekels tėvams tiek streso ir nebereikės skubėti.  Žinoma, kol trūks vietų darželyje, visos eilių sudarymo tvarkos turės trūkumų. Tėvų atstovai dalyvavo tvarkos tobulinime, rengiant prioritetų sistemą nuo pat pradžių ir, mano nuomone, dabartinė sistema pakankamai gera ir skaidri,“ – sakė Lietuvos tėvų forumo tarybos narys Kęstutis Mikolajūnas.

Šiuo metu 128  valstybinius Vilniaus darželius lanko daugiau kaip  27 tūkst. mažųjų vilniečių, daugiau kaip 4 tūkst. vaikų lanko privačius sostinės darželius.