Lietuvoje

2013.02.20 11:25

Lietuvoje lankysis Europos Vadovų Tarybos pirmininkas

ELTA 2013.02.20 11:25

Ateinančią savaitę, vasario 26-ąją, Lietuvoje viešės Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Hermanas Van Rompuy`us.  

Ateinančią savaitę, vasario 26-ąją, Lietuvoje viešės Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Hermanas Van Rompuy`us.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir H. van Rompuy`us susitikime bus aptarta ekonominė ir politinė situacija Europoje bei Lietuvos pasirengimas pirmininkauti Europos Sąjungos (ES) Tarybai. Lietuva pirmininkavimą ES Tarybai perims šių metų liepos 1 dieną. Prezidentė ir EVT pirmininkas kalbėsis apie Lietuvos pirmininkavimo prioritetus ir svarbiausius darbus Rytų kaimynystės politikos, energetikos, ES plėtros ir gynybos bei ekonominės ir pinigų sąjungos įgyvendinimo srityse. Bus kalbama ir apie Lietuvos pirmininkavimo metu laukiančias derybas su Europos Parlamentu dėl 2014 metų ES biudžeto.

Lietuvos vadovė ir EVT pirmininkas taip pat pradės Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai skirtą diskusiją „Kokios Europos norime?“ Tai pirmoji tokio aukšto lygio vieša diskusija Lietuvoje apie Europos ateitį ir būsimos ES Tarybos pirmininkės prioritetus.

Apie didesnės ES integracijos naudą, glaudesnio ekonominės politikos koordinavimo galimybes ir Lietuvos vaidmenį šiame procese su vadovais diskutuos šalies politikai, politologai, ekspertai, įvairių Lietuvos institucijų atstovai, studentai.

Diskusija vyks vasario 26-ąją Prezidentūros Kolonų salėje ir bus transliuojama tiesiogiai per Lietuvos televiziją.