Lietuvoje

2015.12.14 15:03

Kaip įmanoma sustabdyti automobilių vagis

LRT TELEVIZIJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“, LRT.lt2015.12.14 15:03

Praėjusią savaitę policijos pareigūnai sulaikė grupelę ilgapirščių, kurie iš automobilių vogė daiktus. Tokių vagysčių daug, tad vairuotojai dažnai netenka paliktų asmeninių daiktų, viduje įmontuotos technikos, o kartais – ir paties automobilio. Į ką dažniausiai žvalgosi vagys, ar įmanoma juos sustabdyti?

Labiausiai vagišių geidžiamų automobilių markės Lietuvoje nesikeičia – lyderis ir toliau išlieka „Volkswagen“.

„Daugiausia yra vagiama „Volkswagen“ automobilių. Matyt, taip yra dėl to, kad šių automobilių yra daugiausia. Taip pat vagia „Mercedes-Benz“ markės automobilius, pavyzdžiui, krovininius automobilius „Mercedes-Benz Sprinter“. Reikėtų paminėti, kad paskutiniais metais išaugo „Toyota“ automobilių vagysčių, ypač – „Toyota RAV4“, „Toyota Corolla Verso“ ir „Toyota Prius“. Kas turi šiuos automobilius, turėtų susirūpinti“, – sako Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 3-ojo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Robertas Golombevskis.

Ilgai Lietuvoje buvo paplitusios atviros vagystės – automobilius vagišiai atimdavo ar nutempdavo. Keičiantis automobiliams, tobulėja ir ilgapirščiai. Dabar dažniausiai automobiliai pavagiami nesunkiai įveikus gamyklines apsaugos sistemas.

Plačiau žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.