Lietuvoje

2015.12.15 15:28

Ar kada susimąstėte, kiek keliuose kaupiama informacijos

LRT TELEVIZIJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“, LRT.lt2015.12.15 15:28

Keliuose sparčiai daugėja išmaniųjų technologijų – įrengti vidutinio greičio matuokliai, dabar automatiškai nuskaitomos techninės apžiūros, draudimo galiojimas, identifikuojami vogti automobiliai. Kokių dar staigmenų pažers išmanieji keliai?

Naujausios technologijos kasdien ir neišvengiamai veržiasi į mūsų kasdienybę. Į kelius – lygiai taip pat. Ar važiuodami kada nors susimąstėte, kiek vaizdo kamerų ir įvairiausių jutiklių kelyje kaupia informaciją ir kuo ji gali būti naudinga vairuotojams?

Kažkada pagrindinis kelininkų uždavinys buvo tik kloti asfaltą, tačiau šiandien to nebepakanka. Olandai kuria vadinamųjų plastikinių – ilgaamžių – kelių projektus, anglai – kelio juostą, kuria važiuodamas elektromobilis įsikrautų.

„Šiandien tai skamba futuristiškai, bet tai įmanoma. Žiemą kelias pats save šildys, bus nutirpinamas sniegas; vasarą tas kelias galės būti vėsinamas, kad kelio danga kuo mažiau išsikraipytų“, – pasakoja VGTU Kelių tyrimo instituto tyrėjas Tadas Andriejauskas.

Jei po kelerių metų iš tiesų važinės autonomiškai save valdantys automobiliai, keliai turės būti tokie pat išmanūs.

LRT TELEVIZIJOS laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ reportaže – apie tai, kas jau yra šiandien ir ko galima tikėtis ateityje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.