Lietuvoje

2015.12.13 11:41

Apklausa: visuomenė labiausiai pasitiki notarais, mažiausiai – antstoliais

BNS2015.12.13 11:41

Iš teisininkų ir teisėsaugos institucijų, didžiausią pasitikėjimą visuomenė rodo notarams, mažiausiai pasitikima antstoliais, rodo apklausa.

Kaip skelbiama bendrovės „Vilmorus“ apklausoje,  notarais pasitiki 67 procentai gyventojų. Antrojoje vietoje apklausoje atsidūrė policija – pareigūnais pasitiki 61 proc. respondentų. Trečioje vietoje liko advokatai, kuriais pasitikėjimą išreiškė 36 apklaustųjų.

Pažymima, jog apklausa atlikta spalį, dar iki incidentų su policijos turimais „Kalašnikov“ automatais, kuomet buvo sužalotas benamis ir kai su policijos ginklu buvo pasprukęs įtariamasis.

Anot apklausos, Specialiųjų tyrimų tarnybos darbuotojais pasitiki 35 proc., Valstybės saugumo departamento darbuotojais – 34 proc., Teisingumo ministerija – 31 proc., prokurorais – 27 proc., teisėjais – 26 proc. apklausos dalyvių. Tuo metu antstoliais žmonės pasitiki mažiausiai – teigiamai į klausimą apie pasitikėjimą atsakė 17 proc. respondentų.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Vilmorus“ Lietuvos notarų rūmų užsakymu apklausą atliko spalio 1–10 dienomis. Visoje Lietuvoje apklausta 1 tūkstantis pilnamečių asmenų 21 mieste ir 24 kaimuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt